Dobrze płatna praca bez wykształcenia w Holandii

Dobrze płatna praca bez wykształcenia w Holandii

Dobrze płatna praca bez wykształcenia w Holandii 1000 1000 ReadySteadyGo

Na wyjazd do pracy za granicę często decydują się osoby, które chcą podnieść swoje zarobki i polepszyć standard życia. Jednocześnie nie wszyscy posiadają wykształcenie wyższe i mogą liczyć na przyjemną pracę biurową. Nie oznacza to jednak, że nie znajdą dobrze płatnego zajęcia!

Praca bez studiów a zarobki w Holandii

W internecie wiele pisze się o tym, że w Holandii wysokie zarobki czekają najczęściej na wykwalifikowanych Pracowników. Jest w tym ziarno prawdy, jednak Pracownik, który ma wykształcenie podstawowe lub techniczne, również ma szansę na zdobycie wysokiego wynagrodzenia. Na holenderskim rynku pracy można znaleźć wiele ogłoszeń dla Pracowników wykonujących pracę zarówno bez kierunkowego wykształcenia, jak i doświadczenia. Dobrze płatne zawody bez studiów w Niderlandach można znaleźć m.in. na produkcji, w branży ogrodniczej i spożywczej. Tam bardziej niż wiedza liczy się przede wszystkim chęć do pracy!

Wysokie zarobki dla Pracowników z językiem angielskim

Holenderscy pracodawcy są bardzo otwarci na Pracowników z Polski, jednak najchętniej przyjmują tych, którzy posiadają umiejętność swobodnego komunikowania się w języku niderlandzkim lub angielskim. O ile ten pierwszy może się wydawać trudny do nauczenia, tak ten drugi jest znacznie łatwiejszy. Wystarczy znać proste zwroty, przydatne w pracy i komunikowaniu się z pracodawcą i współpracownikami, aby podnieść swoje szanse na wyższe wynagrodzenie brutto. Angielskiego możesz nauczyć się w krótkim czasie, korzystając ze wskazówek, o których pisaliśmy w artykule Jak się uczyć angielskiego, żeby z łatwością komunikować się w pracy za granicą?

Nie oznacza to jednak, że bez znajomości języka obcego nie znajdziesz pracy w Holandii! Posiadamy wiele ofert pracy właśnie dla osób, które władają wyłącznie językiem polskim, a nasi koordynatorzy na miejscu dbają o to, aby takie osoby odnalazły się w ich nowym miejscu zatrudnienia.

Podnieś swoje szanse na rynku pracy jeszcze przed wyjazdem

Holenderski rynek pracy jest otwarty na polskich Pracowników, a pracodawcy najwięcej płacą tym, którzy są dobrze przygotowani do pracy, wykazują zaangażowanie i inicjatywę. Tę ostatnią można pokazać już na etapie aplikowania na dane stanowisko pracy. Wystarczy napisać dobre CV – o tym, jak napisać CV do pracy w Holandii, przeczytasz na naszym blogu..

Jeśli bardzo zależy Ci na zdobyciu pracy na konkretnym stanowisku, napisz również list motywacyjny. To w nim możesz opisać swoje dotychczasowe doświadczenie na rynku pracy oraz podkreślić, że posiadasz umiejętności kluczowe na tym stanowisku. Napisanie dobrego listu motywacyjnego wymaga czasu i właśnie dlatego tworząc go, pokażesz pracodawcy, że zależy Ci na pracy u niego i warto Cię zatrudnić.

Zawody bez studiów również bez doświadczenia

Wykonując pracę, do której nie jest wymagane wykształcenie wyższe, trzeba posiadać określone umiejętności. Zdobywa się je oczywiście w pracy, a im dokładniej i efektywniej wykonujesz powierzone Ci zajęcia, tym lepiej wypadniesz w oczach pracodawcy. Co za tym idzie, będziesz mógł/mogła liczyć na wyższe zarobki.

Przede wszystkim, sprawdź wymagania, jakie stawia dany pracodawca. Jeśli spełniasz je wszystkie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby szybko uzyskać podwyżkę. Co więcej, staraj się pokazać, że doświadczenie, które już posiadasz, oraz Twoje umiejętności, są warte tego, aby zapłacić Ci więcej za wykonywaną pracę. W wielu miejscach liczą się wyniki, dlatego staraj się, wykazuj inicjatywę oraz zainteresowanie pracą. To szczególnie ważne, jeśli nie posiadasz jeszcze doświadczenia w branży, w której aktualnie pracujesz!

Dobrze płatna praca dla osób z długą dostępnością

Do wykonywania pracy pomocnika ogrodnika, operatora wózka widłowego czy Pracownika produkcyjnego nie potrzeba wyższego wykształcenia, ale zaangażowania w pracę oraz odpowiednio długiej dostępności. Wyszkolenie Pracownika wymaga czasu, dlatego holenderscy pracodawcy niechętnie przyjmują Pracowników, którzy mogą pracować krócej niż trzy miesiące. Im dłuższa będzie Twoja dostępność, tym lepszą stawkę może zaoferować pracodawca!

Zaangażowanie w pracę ważniejsze niż wykształcenie wyższe

Praca bez wykształcenia jest dostępna dla każdego, jednak wysokie zarobki osiągają Pracownicy, którzy wykazują zainteresowanie swoja pracą oraz angażują się w nią. Dla osób, które pracują efektywnie, starają się nie popełniać błędów oraz potrafią naprawić ewentualne pomyłki, pracodawcy zwykle oferują lepsze warunki zatrudnienia.

Nawet, jeśli wyjeżdżasz do pracy jedynie na wakacje, możesz zapewnić sobie miejsce pracy sezonowej na wiele kolejnych lat. Przykładowo, pracodawcy szukający Pracowników do pracy przy cebulkach, doceniają tych, którzy już znają zasady i specyfikę pracy, a więc m.in. Pracowników powracających do pracy sezonowej w kolejnych latach. To właśnie im oferują najwyższe stawki.

Prywatne ograniczenia nie pomagają na rynku pracy

Oprócz doświadczenia, konkretnych umiejętności czy wysokiej dostępności, pracodawcy wymagają od kandydatów również gotowości do pracy w nie zawsze komfortowych warunkach. Zatem jeśli chcesz dostać wysoką stawkę brutto za godzinę, nie narzucaj sobie dodatkowych ograniczeń. Przykładowo, pracując w branży spożywczej, możesz spodziewać się konieczności wykonywania swoich obowiązków w chłodni, a więc w miejscu, gdzie panuje obniżona temperatura, w okolicach 0-8 °C. Z kolei w ogrodnictwie często pracuje się w szklarni, gdzie z kolei może panować temperatura wyższa niż, np. w hali produkcyjnej. Jeśli nie jesteś gotowy/a do pracy w takich warunkach, napisz o tym w swoim CV.

Jednak znacznie lepiej dobrze przygotować się do pracy i zabrać ze sobą na wyjazd do Holandii właściwą odzież oraz obuwie. Listę przydatnych rzeczy znajdziesz w artykule Co zabrać na wyjazd za granicę do pracy?

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Pracownik fleksyjny

Wiele osób chce wyjechać do pracy do Holandii, ale nie ma sprecyzowanych oczekiwań dotyczących branży lub stanowiska. Właśnie dla nich najlepsza będzie praca jako Pracownik fleksyjny. To osoba, która pracuje wszędzie tam, gdzie aktualnie jest najbardziej potrzebna, może więc pracować u innego pracodawcy każdego dnia. Będąc Pracownikiem fleksyjnym, możesz szybko zweryfikować, na jakim stanowisku pracuje Ci się najlepiej i dać się poznać pracodawcy z dobrej strony. Wielu Pracowników fleksyjnych pracuje w ten sposób przez krótki czas i szybko zdobywa stałego pracodawcę, który jest w stanie zaoferować satysfakcjonującą stawkę godzinową.

Wysokie zarobki dla uczciwych Pracowników

Twoje szanse na wysokie zarobki może przekreślić wiele rzeczy, jak chociażby nieuczciwe zachowanie względem pracodawcy. Zatem, jeśli zadeklarujesz dostępność na trzy miesiące, staraj się dotrzymać terminu. Nie unikaj kontaktu z pracodawcą, dbaj o obecność w pracy i nie nadużywaj zaufania, jakim obdarzył Cię pracodawca, chociażby pod względem chodzenia na zwolnienia lekarskie.

Pamiętaj, że pracodawcy mogą sprawdzać Twoją uczciwość na wiele różnych sposobów. Robią to również rekruterzy, którzy rekomendują pracodawcom konkretnych Pracowników. Zadbaj więc o profesjonalny wygląd swoich mediów społecznościowych, lub po prostu ukryj ich widoczność dla obcych. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie obrażaj poprzednich pracodawców. Listę rzeczy, które mogą przeszkodzić w zdobyciu dobrze płatnej pracy bez wykształcenia, znajdziesz w artykule Co może przekreślić Twoje szanse na znalezienie pracy?

Praca bez studiów – edukacja to nie wszystko

Jak widzisz, dobry zawód i satysfakcjonujące zarobki można zyskać nawet bez wyższego wykształcenia i ukończenia studiów. Wystarczy włożyć nieco wysiłku w pracę, zrobić dobre wrażenie na pracodawcy oraz znaleźć odpowiednie ogłoszenie na stronie agencji READY STEADY GO. Do dzieła!

Jeden komentarz
  • w holandii mozna znalezc spoko opcje, nawet nie znajac jezyka. sam tak zaczynałem, zreszta da;lej jeżdzę. najwazniejsze to znalezc ogarnięta agencję, słyszałem o kilku ale najlepiej mi z otto, zawsze kasa na czas i dużo godzin.