Jak się uczyć angielskiego, żeby z łatwością komunikować się w pracy za granicą

Jak się uczyć angielskiego, żeby z łatwością komunikować się w pracy za granicą

Jak się uczyć angielskiego, żeby z łatwością komunikować się w pracy za granicą 1000 1000 ReadySteadyGo

Wyjazd do pracy za granicę to nie tylko ogromna szansa na pozytywne zmiany w życiu, ale również duże wyzwanie logistyczne i komunikacyjne, głównie dla tych osób, które nie znają języka angielskiego. Holendrzy są bardzo otwarci na imigrantów zarobkowych i chętnie przyjmują ich do pracy na szeregowe stanowiska, jednak bardzo cenią tych, którzy mówią po angielsku. Zatem, jak nauczyć się angielskiego, aby uzyskać najlepsze efekty i móc bez przeszkód porozumieć się z pracodawcą i współpracownikami?

Efektywność nauki języka angielskiego w polskiej szkole

W Polsce już od wielu lat proces nauki angielskiego rozpoczyna się w przedszkolu. Kilkuletnie dzieci poznają pierwsze słowa, uczą się piosenek czy podstawowych zwrotów. Z każdym kolejnym rokiem, najpierw w szkole podstawowej, później średniej, nabywają coraz większych umiejętności, aż do matury. Wówczas, kończąc naukę angielskiego, teoretycznie powinni potrafić biegle komunikować się w tym języku. Wielu z nich kontynuuje naukę na wyższej uczelni lub szkole językowej, jednak często zdobyte umiejętności są niewystarczające, aby swobodnie prowadzić konwersację po angielsku.

EF EPI 2021

Te obserwacje zdają się potwierdzać wyniki raportu EF EPI z 2021 roku. EF English Proficiency Index to wskaźnik, który wskazuje poziom umiejętności komunikowania się w języku angielskim wśród osób dorosłych w 112 krajach na świecie. W ostatnim raporcie Niderlandy zajęły pierwsze miejsce, jako kraj, w którym osoby biorące udział w teście wykazały się bardzo wysoką biegłością języka angielskiego, natomiast Polska znalazła się na 16. miejscu.

Efektywność nauki języka w szkole

Chociaż naukę angielskiego w polskiej szkole rozpoczynają już dzieci w pierwszej klasie, to jej efektywność nie jest zbyt wysoka. Pomimo wielu lat nauki angielskiego, znaczna część Polaków wciąż ma problem w swobodnej komunikacji. Jest ona jednak na tyle istotna w pracy za granicą, że warto podjąć wysiłki, aby dobrze nauczyć się języka angielskiego samemu.

Jak nauczyć się angielskiego na poziomie komunikatywnym?

Opinie o pracy w Holandii wskazują jednoznacznie, że łatwiej w Niderlandach żyje się tym, którzy znają angielski.  Samodzielna nauka języka angielskiego przed wyjazdem do pracy za granicę nie musi być uciążliwa i trudna. Wystarczy skorzystać z kilku sprawdzonych opcji.

Aplikacje na smartfon

Na początku dobrym rozwiązaniem są darmowe aplikacje dostępne w Sklepie Play lub App Store, które można ściągnąć na swój smartfon. To głównie nauka samych słówek oraz podstawowych zwrotów, jednak stanowi solidny punkt wyjścia do dalszej nauki.

Rozmowy z native speakerem

W nauce języka obcego ważne są jednak nie tylko słówka, ale głównie przełamanie strachu przed samym mówieniem. Aby nauczyć się języka angielskiego, warto więc zainwestować w zajęcia z native speakerem, a więc osobą, dla której angielski jest językiem ojczystym. Native speaker często nie mówi po polsku, dlatego jego uczniowie są zmuszeni do porozumiewania się w języku angielskim, a przez to szlifują swoje umiejętności i szybko nabierają nowych. W ten sposób łatwo nauczyć się mówić po angielsku o tym, jak wynająć prywatne mieszkanie w Holandii lub zapytać pracodawcę o święta i dni wolne od pracy w Holandii.

Nauka angielskiego w szkole językowej

Wiele osób decyduje się również podjąć naukę języka angielskiego w szkole językowej. Jeśli trafisz na dobrą szkołę, a zajęcia będą odbywać się w małych grupach złożonych z osób o podobnym poziomie znajomości języka, z zajęć wyniesiesz sporo nowych umiejętności. Jednak taka nauka zajmuje zazwyczaj dużo czasu, który niekoniecznie będziesz miał/a przed wyjazdem do pracy za granicę.

Język angielski na kursach w agencji pracy

Agencje pracy za granicą, które organizują wyjazdy dla Pracowników niewykwalifikowanych, dobrze wiedzą, że takie osoby często mają problem z mówieniem w języku obcym, a szybka nauka języka angielskiego jest dla nich kluczowa. Z tego powodu agencja READY STEADY GO organizuje branżowe kursy języka angielskiego, na których możesz nauczyć się języka na poziomie umożliwiającym swobodny rozwój zawodowy w Holandii. Zastanawiasz się przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Aplikacje dla Pracowników agencji

Ważne jest to, że uczysz się przydatnych dla Ciebie na co dzień zwrotów i słówek, dopasowanych do branży, w której pracujesz. Pozwala na to platforma Vivolang do samodzielnej nauki angielskiego, do której otrzymasz dostęp za darmo jako Pracownik agencji READY STEADY GO. W ten sposób możesz skutecznie uczyć się angielskiego już po przyjeździe do Holandii, np. podczas podróży do pracy czy w wolnych chwilach po wykonaniu zawodowych obowiązków.

Dużym plusem jest program nauki dopasowany do poziomu umiejętności oraz branży, w jakiej pracujesz. Magazynier znajdzie tam słownictwo używane na hali magazynowej, ogrodnik zwroty dotyczące roślin czy porządkowania zieleni, a pracownik produkcyjny słówka dotyczące produkcji. Swoje umiejętności możesz również szlifować podczas rozmów z lektorem języka angielskiego, dzięki czemu nauczysz się wykorzystywać poznane słownictwo w praktyce. Platforma działa w oparciu o nowoczesne metody nauczania, dlatego korzystanie z niej na co dzień przynosi szybkie efekty. 

Poszukaj pomocy w internecie

Na forach internetowych, a nawet portalach z ogłoszeniami, można znaleźć osoby, które chcą uczyć się języka polskiego, a w zamian oferują możliwość konwersacji po angielsku. Wzajemna nauka przez internet przynosi wiele korzyści obu stronom, jest bezpłatna, efektywna i pozwala nie tylko szybko nauczyć się angielskiego, ale również pozyskać nowe znajomości z ciekawymi ludźmi.

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Rozpocznij naukę języka angielskiego już dzisiaj

Szybka nauka angielskiego jest możliwa – wystarczy chcieć i wytrwale pracować nad poznawaniem nowych słówek i zwrotów. Na początku nie musisz znać zasad gramatyki; to nie ona jest najważniejsza w nauce języka angielskiego. Ważniejsze jest to, abyś próbował/a komunikować się w pracy i poza nią, a tym samy zdobywał/a nowe umiejętności.

Pracownik z językiem angielskim ma większe szanse na rynku pracy

Wiesz już jak nauczyć się angielskiego, ale wciąż zastanawiasz się dlaczego powinieneś/powinnaś? To proste – dzięki nauce angielskiego możesz zdobyć lepszą, bardziej odpowiedzialną, a tym samym lepiej płatną pracę w Holandii. Jak pisaliśmy w artykule Praca za granicą – jak znaleźć pracę w Holandii, Holendrzy bardzo dobrze mówią po angielsku i doceniają Pracowników, z którymi mogą porozumiewać się w tym języku. Zatem jeśli chcesz zarabiać więcej niż przeciętny ogrodnik czy magazynier, znajomość angielskiego pomoże Ci w osiągnięciu tego celu.

Nie mówisz w języku angielskim? Wyjedź do pracy i ucz się na miejscu!

Brak umiejętności mówienia po angielsku nie musi być przeszkodą do wyjazdu do pracy za granicę. W agencji READY STEADY GO znajdziesz oferty dla pracowników bez znajomości angielskiego, więc nie musisz czekać, aż nauczysz się podstawowych słówek. Wyjedź do pracy i ucz się na miejscu. Codzienne obcowanie z ludźmi, którzy mówią po angielsku sprawia, że szybko nauczysz się tego języka, co zbliży Cię do zdobycia lepiej płatnej pracy.

Zainwestuj w siebie już dzisiaj, sprawdź, jak napisać CV do pracy w Holandii, i aplikuj na wybrane stanowiska.