Praca dla par – Holandia nie tylko dla singli

Praca dla par – Holandia nie tylko dla singli

Praca dla par – Holandia nie tylko dla singli 1000 1000 ReadySteadyGo

Myślisz o wyjeździe do pracy do Holandii, ale nie chcesz zostawiać w kraju swojej drugiej połówki? Nie musisz tego robić – w Holandii znajdziesz atrakcyjne oferty pracy dla par, dzięki którym zaczniesz z ukochaną osobą nowe życie w jednym z najbardziej malowniczych krajów Europy.

Blaski i cienie pracy w Holandii dla par

Oferty pracy w Holandii czekają na każdego, kto jest gotowy i zmotywowany do pracy – nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Pracę dla siebie znajdzie zarówno singiel w średnim wieku, jak i świeżo upieczony maturzysta czy matka, która musi utrzymać rodzinę. O atrakcyjne zatrudnienie mogą ubiegać się też pary, a praca za granicą wcale nie musi wiązać się z rozstaniem.

Pary nie mają problemu ze znalezieniem pracy w Holandii, a korzystając z naszej agencji, mogą liczyć na gwarancję wspólnego zakwaterowania. Istnieje również szansa na znalezienie pracy dla pary w tej samej firmy, jednak nie jest to gwarantowane. Sprawę tę warto dokładnie przemyśleć – przebywanie razem zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w pracy nie zawsze dobrze wpływa na związek, ponieważ każdy z nas potrzebuje nieco osobistej przestrzeni. Sprawę z tego świetnie zdają sobie holenderscy pracodawcy, którzy nie zawsze są przychylni umieszczeniu pary na tym samym stanowisku.

Oferty pracy w jednej firmie – czy to zawsze dobre rozwiązanie?

W każdej firmie pracują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak nie w każdej przedstawiciele obu płci mogą wykonywać tę samą pracę. W wielu miejscach mężczyźni są przydzielani do cięższych prac niż kobiety, głównie ze względu na genetyczne predyspozycje, zazwyczaj są silniejsi, a praca, np. przy przenoszeniu ciężkich rzeczy, jest dla nich bezpieczniejsza niż dla kobiet.

Oferty pracy dopasowane do osoby o niższych kompetencjach

Praca za granicą, podobnie jak ta w Polsce lub każdym, innym kraju, wiąże się ze spełnieniem oczekiwań pracodawcy, dotyczących nie tylko tężyzny fizycznej czy umiejętności manualnych, ale również doświadczenia i znajomości języka obcego – niderlandzkiego lub angielskiego. Jeśli chcecie pracować razem, musicie liczyć się z tym, że praca będzie dopasowana do tego z Was, który posiada niższe kwalifikacje, co oznacza niewykorzystanie potencjału tej osoby, która lepiej włada językiem obcym, lub posiada większe doświadczenie.

Jak pisaliśmy w artykule Dobrze płatna praca bez wykształcenia w Holandii, na wyższą stawkę brutto płatną w euro mogą liczyć te osoby, które komunikują się po angielsku lub niderlandzku. Swoim Pracownikom rekomendujemy więc wybieranie stanowisk pracy dopasowanych do posiadanych umiejętności i kompetencji, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał obojga z Was. To nie tylko kwestia satysfakcji z pracy, ale również osiągnięcia wyższych zarobków.

Zaburzony work-life balance

W Holandii dużą rolę odgrywa tzw. work-life balance, a więc zachowanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. W przypadku par, które pracują w jednej firmie, trudno jest zachować tę równowagę, ponieważ osoby te przebywają ze sobą non stop – zarówno w pracy, jak i w domu.

Pracodawcy rozwiązują ten problem, rozdzielając pary pomiędzy działy – to szczególnie częste w firmach produkcyjnych, gdzie tworzy się różne zespoły odpowiedzialne np. za produkcję, etykietowanie, dystrybucję, komisjonowanie, itp. W ten sposób można nie tylko wykorzystać potencjał Pracownika, ale również zapobiegać potencjalnym konfliktom.

Przenoszenie życia prywatnego do pracy

To jedna z największych obaw pracodawców w przypadku zatrudniania par. Konflikty to naturalny element każdej relacji, którego nie da się uniknąć. W przypadku par pracujących w jednym miejscu pojawia się problem przenoszenia tych konfliktów w miejsce zatrudnienia, co wpływa na efektywność i wydajność pracy Pracowników, jak i ogólną gorszą atmosferę, która może udzielić się całej zmianie. Wspólna praca to też ryzyko chęci wzięcia urlopu w jednym czasie, co dla pracodawcy generuje problemy kadrowe.

Dodatkowym czynnikiem, który może zniechęcać pracodawców do zatrudnienia par, jest problem potencjalnego rozstania. W tej sytuacji Pracownicy najczęściej nie chcą razem pracować, nie chcą się nawet widzieć, co generuje kolejne problemy. Jest to kolejny powód, dla którego pracodawcy mniej przychylnie podchodzą do zatrudniania par w tym samym dziale.

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Praca w jednej firmie, ale na różnych działach

Jako agencja pracy nierzadko poszukujemy Pracowników do jednej firmy na kilka działów jednocześnie. Może się więc okazać, że chociaż oboje znajdziecie zatrudnienie w jednej firmie, w rzeczywistości traficie do różnych działów – co zazwyczaj okazuje się najlepszym kompromisem dla par chcących pracować razem. Często oznacza to pracę w odmiennych godzinach i różny rozkład przerw w pracy, jednak te pozorne niedogodności w rzeczywistości mogą okazać się korzystne dla waszej relacji i pomóc jej rozkwitnąć – każdy z nas potrzebuje trochę czasu dla siebie, a odrobina rozłąki to często najskuteczniejszy sposób na ożywienie uczucia między dwójką zakochanych.

Problemem mogą okazać się również dojazdy do pracy o różnych porach, jednak niedogodność tę pomoże rozwiązać agencja pośrednictwa pracy READY STEADY GO –  opiekunowie organizują dojazd z miejsca zakwaterowania do zakładu pracy. Od agencji otrzymacie rower, którego możecie używać nie tylko do dojazdów do pracy i z pracy, ale również w weekendy, podczas wycieczek w czasie wolnym. Może to być także samochód – w przypadku firm znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania. Jedno jest pewne – kwestia dojazdów do pracy nie stanowi problemu, nawet wtedy, kiedy pracujecie w tej samej firmie, ale w różnych godzinach.

Pary nie zawsze chętnie widziane przez pracodawców

Holandia jest krajem otwartym na imigrantów zarobkowych, a holenderscy pracodawcy chętnie przyjmują do pracy Polaków. Z reguły wystarczy komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz chęć do pracy, aby zdobyć zatrudnienie w Holandii.

Wspólna praca w świetle psychologii

Okazuje się, że problemy, które dostrzegają pracodawcy, nie są obce również naukowcom. Psychologowie wskazują, że praca w jednej firmie może w tym samym stopniu spajać związek, co wpływać na niego negatywnie. Więcej na temat pracy par w jednej firmie, przeczytasz w artykule: Pracuję ze swoim partnerem. O zagrożeniach łączenia życia prywatnego z zawodowym.

Indywidualne uwarunkowania

To kwestia indywidualna, na którą składają się charakter obojga partnerów, ich styl życia oraz pracy, a także to, jak wiele energii są w stanie włożyć w życie domowe i zawodowe. Nie bez znaczenia pozostaje również preferowany styl radzenia sobie ze stresem (skoncentrowany na zadaniu, emocjach lub unikaniu, wg klasyfikacji J. Parker i N. Endler) oraz sposób rozwiązywania konfliktów.

Praca razem czy osobno?

To czy dobrze poradzicie sobie z pracą w jednej firmie, zależy w dużej mierze tylko od Was. Jednak jeśli nie macie 100% pewności, że taka sytuacja wpłynie na Was jedynie pozytywnie, bezpieczniej wybrać zatrudnienie w różnych firmach.

Będziecie spędzać kilka godzin bez drugiej połówki, dzięki czemu zyskacie nowe możliwości i łatwiej zachowacie równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. W pracy nie będziecie też postrzegani przez pryzmat swojej drugiej połówki, co niekiedy również ma dobre strony.

Oferty pracy w Holandii dla par – agencja pracy czy poszukiwania we własnym zakresie?

Wyjazd z pomocą agencji pracy w Holandii

Agencja READY STEADY GO umożliwia parom wspólny wyjazd, jednak nie gwarantuje pracy w jednej firmie i na jednym dziale. Z pewnością pary mogą liczyć na zakwaterowanie w jednym, dwuosobowym pokoju. Nie musicie więc martwić się o to, że zostaniecie ulokowani w różnych miejscach i będziecie mieć utrudniony kontakt.

Co więcej, nawet jeśli jedno z Was straci pracę, agencja szybko znajdzie nowe zatrudnienie, przez co nie wpadniecie w problemy finansowe. Nie musicie też martwić się o rachunki za mieszkanie – koszta są odciągane automatycznie z waszej wypłaty, bez konieczności samodzielnego użerania się z formalnościami. 

Organizacja we własnym zakresie

Wyjazd dla par można zorganizować również we własnym zakresie, jednak to zwykle większe ryzyko. Po pierwsze, znalezienie ofert pracy w jednej okolicy dla dwóch osób może nastręczać trudności. Po drugie, istnieje większe ryzyko utraty pracy przez jedną z osób i trudności ze znalezieniem kolejnego zatrudnienia. Może więc pojawić się problem z płynnością finansową i możliwością zapłaty za zakwaterowanie, ubezpieczenie lub inne wydatki związane z utrzymaniem.

Bezpieczna praca w Holandii dla par

Jeśli nie chcecie martwić się wspólnym zakwaterowaniem lub gwarancją zatrudnienia, bezpieczniejszą opcją jest wyjazd z pomocą agencji pośrednictwa pracy READY STEADY GO. Wszystkich informacji, niezbędnych do wyjazdu udzielają rekruterzy, a na naszym blogu znajdziecie praktyczne porady, co zabrać ze sobą na wyjazd za granicę do pracy, jak szukać pracy w Holandii (nie tylko dla par) i przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii.

Praca dla par w Holandii – czy warto?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Jedno jest pewne – jeśli Holandia jest krajem, w którym chcecie pracować, znajdziecie dla siebie odpowiednią ofertę pracy. Sprawdźcie, czym życie w Holandii różni się od życia w Polsce, jak napisać CV i wybierzcie odpowiednią ofertę pracy. To całkiem proste, prawda?