Praca na wakacje w Holandii – jak się przygotować?

Praca na wakacje w Holandii – jak się przygotować?

Praca na wakacje w Holandii – jak się przygotować? 1000 1000 ReadySteadyGo

Wyjazd do pracy sezonowej za granicę pozwala efektywnie wykorzystać najcieplejsze miesiące w roku, zarobić pokaźną sumę pieniędzy, a przy tym zdobyć doświadczenie zawodowe. Praca na wakacje za granicą to Twój plan na lato? Sprawdź, jak się dobrze przygotować do wyjazdu.

Nie zwlekaj z poszukiwaniem pracy sezonowej

Jeśli szukasz pracy sezonowej na lato, jak najszybciej skontaktuj się z naszą agencją READY STEADY GO, która zajmuje się rekrutacją personelu dla holenderskich pracodawców. Chętnych do pracy nie brakuje, szczególnie na okres wakacji, dlatego na najlepiej płatne stanowiska pracy szybko znajdują się odpowiedni Kandydaci.

Rozmowa kwalifikacyjna

Na atrakcyjne wynagrodzenie mogą liczyć osoby, które najlepiej spełniają stawiane wymagania, dlatego dobrze przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej. Wcześniej sprawdź, jak napisać CV do pracy w Holandii i na co zwracać uwagę w ofertach pracy, aby nie dać się zaskoczyć.

Praca sezonowa jest dla każdego, jednak niektóre cechy są przez pracodawców szczególnie mile widziane:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku – przy zbiorach warzyw, zbiorach truskawek czy sortowaniu szparagów nie jest tak istotne, jak np. przy pracy na magazynie,
  • poziom znajomości języka angielskiego – im wyższy, tym łatwiej znaleźć atrakcyjną ofertę pracy sezonowej,
  • kwalifikacje, np. prawo jazdy kat. B, uprawnienia na wózek widłowy, itp.

Nie wiesz jak napisać CV? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem: Jak napisać CV do pracy w Holandii?

Dodatkowe uprawnienia

Jeśli zależy Ci na pracy na konkretnym stanowisku, wcześniej sprawdź oferty pracy sezonowej w tej branży i zweryfikuj, czy posiadasz odpowiednie uprawnienia. Jeśli nie, postaraj się o ich uzyskanie. Rekruterzy agencji READY STEADY GO mogą też znaleźć dla Ciebie inną, atrakcyjną ofertę.

Praca na wakacje za granicą ze znajomymi

Najatrakcyjniejsze oferty pracy w czasie wakacji są rozchwytywane często przez studentów, którzy chcą wyjechać dużą grupą. Jeśli jesteś studentem i planujesz wyjazd ze znajomymi, weź pod uwagę, że nie zawsze cała grupa zostanie zakwaterowana w tym samym hotelu lub domu.

Holandia to kraj, do którego co roku w okresie wakacyjnym wyjeżdża tysiące Pracowników sezonowych. W tym czasie brakuje miejsc noclegowych w całej Holandii, dlatego najlepiej dobrać się dwójkami – tak znacznie łatwiej znaleźć wspólny nocleg.

Nawet, jeśli powstanie problem ze wspólnym zakwaterowaniem w jednym domu lub hotelu, to istnieje szansa, że połączy Was miejsce pracy. Z pewnością znajdziecie też czas na spotkania – wystarczy skorzystać z rowerów, które dla Pracowników agencji są dostępne również do celów prywatnych.

Zaplanuj wyjazd na dłużej niż miesiąc

Nawet najlepsza oferta pracy nie będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby, jeśli planujesz wyjazd na zaledwie cztery tygodnie. Im dłuższa będzie Twoja dyspozycyjność, tym większa szansa na zatrudnienie oraz wyższą stawkę na rękę miesięcznie. Największe możliwości na zdobycie pracy za granicą czekają na Kandydatów, którzy chcą pracować od początku lipca do końca września, a więc przez trzy pełne miesiące.

Mile widziane doświadczenie i brak przeciwwskazań do pracy

Wyjeżdżając do pracy sezonowej za granicą nie musisz mieć doświadczenia, choć jest ono mile widziane. Ważniejsze jednak, aby samemu/samej sobie nie stawiać barier w zdobyciu pracy. Im mniej przeciwwskazań do podjęcia zatrudnienia, tym lepiej.

Wyjaśnij wątpliwości

Jeśli masz obawy związane z pracą w chłodni, a stanowisko na produkcji kojarzy Ci się jedynie z koniecznością dźwigania, o swoich wątpliwościach porozmawiaj z doradcą z agencji READY STEADY GO. Wątpliwość dotyczącą pracy, powstałą podczas czytania ogłoszenia, lepiej wyjaśnić od razu, niż dopiero na miejscu w Holandii.

Bariery psychiczne

Postaraj się jednak wyeliminować wszystkie bariery, które są w Twojej głowie. Jeśli boisz się jeździć samochodem, wykup kilka lekcji doszkalających, a opory w mówieniu po angielsku przełamiesz podczas rozmów z native speakerem lub osobami poznanymi w internecie, które tak jak Ty chcą szlifować umiejętności komunikowania się w tym języku. READY STEADY GO oferuje swoim Pracownikom bezpłatny dostęp do platformy do nauki angielskiego, dzięki której szybko nauczysz się nie tylko ogólnych, ale również branżowych zwrotów. Możesz skorzystać także z podszkolenia swoich umiejętności językowych podczas rozmów z lektorem. Znajomość języka jest ważna, dlatego sprawdź, jak się uczyć angielskiego, żeby z łatwością komunikować się w pracy za granicą, i zacznij naukę już teraz.

Przeciwwskazania medyczne

Pamiętaj jednak, że jeśli posiadasz przeciwwskazania zdrowotne, np. do pracy w trudnych warunkach temperaturowych, powiedz o tym rekruterom lub napisz to w CV. Praca sezonowa powinna być dochodowa, ale również bezpieczna dla Twojego zdrowia.

Zaplanuj zawartość swojej walizki

Wyjazd do pracy sezonowej do Holandii wiąże się z tym, że przez kilka tygodni będziesz musiał/a utrzymać się samodzielnie w obcym kraju. Powinieneś/powinnaś więc dobrze się do tego przygotować, pakując do swojej walizki niezbędne ubrania, obuwie oraz inne, przydatne rzeczy. Wybierając wyjazd przez agencję READY STEADY GO, możesz skupić się jedynie na rzeczach osobistych. Kwatery pracownicze są w pełni wyposażone, dlatego nie potrzebujesz naczyń, sztućców lub pościeli.

Odpowiednia odzież

W Holandii panuje nieco inna pogoda niż w Polsce, dlatego nie możesz zapomnieć o odzieży na każdą pogodę, zarówno tę słoneczną, jak i deszczową. Przydadzą się również kremy z filtrem przeciwsłonecznym oraz czapki z daszkiem, szczególnie jeśli wiesz, że będziesz pracować na dworze.

Kosmetyki

Nie musisz zabierać zbyt wielu kosmetyków – te dostępne są w Holandii w podobnej cenie jak w Polsce. Przyda się jednak zapas ręczników jednorazowych, papieru toaletowego oraz zestaw naczyń kuchennych. Szerzej o tym, co powinno znaleźć się w Twoim bagażu, pisaliśmy w artykule – Co zabrać na wyjazd do pracy za granicą?

Lekarstwa

Ważnym elementem są lekarstwa. Jeśli przyjmujesz jakieś leki na stałe lub często, weź ze sobą zapas potrzebny na cały wyjazd, czyli na przynajmniej trzy miesiące. Dostępność leków w Holandii jest znacznie mniejsza niż w Polsce.

Atrakcyjne wynagrodzenie, ale tylko przelewem na konto

Niezależnie, czy będziesz pracować na podstawie umowy z agencją czy bezpośrednio z holenderskim pracodawcą, musisz pamiętać, że wynagrodzenie za pracę jest wypłacane jedynie przelewem na konto bankowe, którego jesteś właścicielem. Przed wyjazdem załóż więc rachunek w euro w jednym z banków lub skorzystaj z konta Revolut. Pamiętaj, że konto musisz założyć na siebie, nie mamę, brata czy kuzyna.

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Podróże po Holandii bez znajomości języka

Podstawowym środkiem transportu w Holandii jest rower, zatem dobrze, abyś przygotował/a się na częste podróże właśnie rowerem. Rowerowa Holandia niekiedy nie rozpieszcza miłośników dwóch kółek, dlatego na deszczowe dni przyda się płaszcz przeciwdeszczowy, a na co dzień nawigacja w telefonie, bezprzewodowe słuchawki oraz uchwyt na telefon do roweru. Mając taki zestaw, można bezpiecznie poruszać się rowerem, nie tracąc jednocześnie orientacji w terenie.

Praca na okres wakacji to też szansa na zwiedzanie

Jeśli martwisz się tym, że cały okres wakacji spędzisz w pracy, to ucieszy Cię fakt, że agencja READY STEADY GO organizuje pracę sezonową w nadmorskich miejscowościach. Zatem po pracy, a więc w wolnym czasie, możesz odpocząć na plaży, a w weekend pojechać na wycieczkę do większego miasta, np. Amsterdamu, Hagi czy Rotterdamu. Dużym zainteresowaniem cieszy się też studenckie miasto Lejda.

Praca sezonowa w Holandii ma wiele zalet. Wystarczy, że dobrze przygotujesz się do wyjazdu, a te kilka tygodni spędzisz nie tylko efektywnie, ale również miło.