Praca w Holandii bez języka. Czy to w ogóle możliwe?

Praca w Holandii bez języka. Czy to w ogóle możliwe?

Praca w Holandii bez języka. Czy to w ogóle możliwe? 1000 1000 ReadySteadyGo

Wiele osób rezygnuje z wyjazdu do pracy za granicę w obawie o problemy z porozumiewaniem się. Nie mówią bowiem w języku odpowiednim dla mieszkańców danego kraju, ani w języku angielskim, uważanym za język międzynarodowy. W Holandii nie jest to jednak problem – dzięki naszej agencji do pracy może wyjechać nawet ten, kto mówi jedynie w swoim ojczystym języku.

Na jakie oferty pracy w Holandii mogą liczyć Pracownicy?

Holandia to jeden z europejskich krajów, który bardzo chętnie przyjmuje imigrantów zarobkowych. Ich interesy chroni tamtejsze prawo, a pracodawcy oferują atrakcyjne warunki zatrudnienia. Wystarczy wiedzieć jak szukać pracy w Holandii, jak napisać CV, a czasami również jak napisać list motywacyjny, przesłać te dokumenty do agencji pośrednictwa pracy READY STEADY GO i ustalić warunki zatrudnienia. 

Osoby znające język angielski często mogą liczyć na wyższe zarobki i większy wybór ofert pracy, jednak nawet dla osób władających jedynie językiem polskim, dostępnych jest wiele możliwości. Pracowników bez znajomości języka angielskiego oraz holenderskiego wspierają pracujący na miejscu konsultanci z naszej agencji, którzy pomagają rozwiązać wszelkie problemy językowe.

Pracownicy wykwalifikowani – czy brak wykształcenia jest przeszkodą?

Od wielu lat w Holandii poszukiwani są Pracownicy wykwalifikowani. Niemal każdy, zarówno rodowity Niderlandczyk, jak i obcokrajowiec, który ma odpowiednie wykształcenie, znajdzie dobrze płatną pracę w swoim zawodzie, w której zarobki będą rosnąć wraz z doświadczeniem.

Nie oznacza to jednak, że w Holandii nie ma ofert pracy dla osób bez wykształcenia! Wręcz przeciwnie – podobnie jak brak znajomości języka obcego, tak samo jak zakończenie edukacji na poziomie zawodowym bądź gimnazjalnym nie stanowi przeszkody do znalezienia satysfakcjonującej pracy w Holandii. Najczęściej będą to proste, niewymagające zajęcia w firmach produkcyjnych lub ogrodniczych.

Praca bez znajomości języka – jak nauczyć się angielskiego do pracy w Holandii?

Ten temat szeroko omówiliśmy już w artykule Jak się uczyć angielskiego, żeby z łatwością komunikować się w pracy za granicą? Pisaliśmy tam m.in. o zainstalowaniu przydatnych aplikacji oraz o lekcjach z lektorem.

Vivolang dla Pracowników agencji

Pamiętaj jednak, że jako Pracownik agencji READY STEADY GO, możesz skorzystać z pomocy, jaką oferuje nasza agencja. Współpracujemy z platformą Vivolang, dzięki której możesz szybko nauczyć się branżowego angielskiego oraz podstawowych, przydatnych podczas pracy i życia w Holandii zwrotów.

Jak uczyć się z Vivolang?

Każdy Pracownik, który przepracuje w Holandii 10 dni bez spóźnień i nieobecności, otrzymuje bezpłatny dostęp do platformy Vivolang na trzy miesiące. Kolejne trzy miesiące bez opłat możesz otrzymać, jeśli polecisz agencji Pracownika, który podejmie współpracę. W ten sposób możesz uczyć się angielskiego efektywnie i zupełnie za darmo przez wiele miesięcy.

Co więcej, oprócz dostępu do platformy do nauki angielskiego, masz również możliwość skorzystania z trzech darmowych zajęć z lektorem języka angielskiego. Podczas takiego spotkania możesz rozwiązać problemy językowe, z jakimi się borykasz, oraz poznać wiele przydatnych w życiu codziennym zwrotów.

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Czy angielski do pracy w Holandii rzeczywiście się przydaje?

Być może zadajesz sobie pytanie, czy warto zadać sobie trud nauki angielskiego, jeśli bez problemu znajdziesz pracę bez znajomości języka? Zdecydowanie tak!

Atrakcyjne perspektywy rozwoju

Wiele ofert pracy przeznaczonych jest dla Pracowników, którzy znają angielski w stopniu podstawowym, a im lepiej mówisz po angielsku, tym więcej ofert będzie odpowiednich dla Ciebie. Znajomość angielskiego pozwoli Ci na znalezienie pracy nie tylko na produkcji lub w ogrodnictwie, ale również w magazynie jako operator wózka widłowego, a w przyszłości również na stanowiskach kierowniczych, jeśli zdecydujesz się pozostać w Holandii na dłuższy czas.

Praca dla par

Komunikatywna znajomość angielskiego przydaje się również, kiedy chcesz wyjechać do Holandii ze swoją drugą połówką. Jeśli interesuje Cię praca dla par w Holandii i chcesz pracować z ukochaną osobą w jednej firmie, łatwiej zrealizujesz te plany, gdy oboje znacie angielski. Ofert pracy dla par ze znajomością tego języka jest znacznie więcej niż tych, w których wystarczy komunikowanie się w Twoim ojczystym języku.

Praca w Holandii bez języka dla każdego

Chociaż znajomość języka obcego jest mile widziana przez holenderskich pracodawców, nie stanowi warunku koniecznego do podjęcia pracy w Holandii. Kandydaci nie mówiący po angielsku, zgłaszający się do agencji READY STEADY GO bez problemu znajdą zatrudnienie w tym kraju, a praca i życie tam nie będą nastręczały wiele trudności. Zarówno pracownicy biura w Polsce, jak i koordynatorzy i opiekunowie na miejscu w Holandii mówią po polsku, dlatego są w stanie zapewnić Pracownikom obsługę na odpowiednim poziomie.

Jeśli nie znasz angielskiego, nie rezygnuj z pracy w Holandii. Wybierz ofertę pracy, która nie wymaga mówienia po angielsku, a w międzyczasie ucz się słówek i zwrotów. W znalezieniu pracy pasującej do Twojego profilu pomogą Ci nasi specjaliści od rekrutacji – wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy.