Przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii?

Przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii?

Przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii? 1000 1000 ReadySteadyGo

Wyjazd do pracy za granicę coraz częściej jest sposobem na podreperowanie osobistych finansów, a tym samym poprawę warunków życia. Jednocześnie wciąż wiele osób rezygnuje z wyjazdu w obawie o to, że zostaną oszukani przez wybraną agencję pracy. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wyjazdem do pracy za granicę, dowiedz się, przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii.

Legalna agencja pracy w Holandii

Przed wyjazdem do pracy, a nawet jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań konkretnych ogłoszeń, powinieneś/powinnaś dokładnie sprawdzić agencję, z którą chcesz współpracować. Przede wszystkim, trzeba zweryfikować, czy działa ona legalnie. Możesz to zrobić, korzystając z rządowych baz:

Jak korzystać z baz rządowych?

Każda legalnie działająca w Polsce firma musi posiadać wpis do CEIDG lub KRS, a agencje pracy dodatkowo są zobowiązane do uzyskania certyfikatu Marszałka Województwa w miejscu, w którym prowadzi działalność, a także wpisu w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Jeśli nie znajdziesz wybranej agencji w tych rejestrach, korzystanie z jej usług wiąże się z dużym ryzykiem oszustwa.

Weryfikując wpisy w tych bazach, uzyskasz również informacje dotyczące stażu funkcjonowania agencji na rynku. Te, które działają już od wielu lat, zwykle są godne zaufania.

Wyspecjalizowane agencje pracy w Holandii

Coraz więcej agencji pośrednictwa pracy wybiera kilka branż, do których szuka Pracowników tymczasowych lub sezonowych. Mogą to być agencje specjalizujące się w poszukiwaniu opiekunek osób starszych, Pracowników wykwalifikowanych lub kadry nieposiadającej wyższego wykształcenia. Zatem, jeśli poszukujesz pracy w konkretnej branży lub na konkretnym stanowisku, wybierz agencję pracy, działającą w adekwatnej do tej pracy branży.

Opinie o agencji pracy

Poszukiwanie opinii o wybranej agencji pracy to kolejny istotny krok, który warto sprawdzić. Opinie osób mających już doświadczenie we współpracy z daną agencją, są cennym źródłem informacji.

Opinie o agencjach tylko z wiarygodnych źródeł

Zwróć jednak uwagę na źródło pochodzenia tych opinii. Korzystaj jedynie z wiarygodnych portali internetowych, jak przykładowo GoWork, a nie z niszowych forów, gdzie trudno sprawdzić, czy opinie mają pokrycie w rzeczywistości.

Uważaj na fake newsy

Wciąż duży problem stanowią tzw. fake newsy pojawiające się wśród opinii o agencjach pracy za granicą. Niejednokrotnie są one pisane przez osoby, które nigdy nie miały do czynienia z daną agencją, a opinia tych osób ma na celu jedynie obniżenie wiarygodności pośrednika. Polecamy również zapoznanie się z artykułem: Jak znaleźć dobrą pracę za pośrednictwem agencji?

Weryfikuj każdą opinię

Z nieprawdziwymi opiniami możesz też spotkać się już po przyjeździe do Holandii. Niekiedy “starzy” Pracownicy, którzy pracują już w danej agencji pracy w Holandii od wielu miesięcy, a nawet lat, wypowiadają się bardzo negatywnie o firmie. Sugerują, że nie ma pracy, a Pracownicy często pozostają na tzw. rezerwie, przez co nie da się zarobić pieniędzy.

Takie informacje zawsze warto zgłosić do opiekuna z agencji pracy i poprosić o wyjaśnienie. Często okazuje się, że takie opinie są nieprawdziwe.

Zastanów się też, dlaczego tacy Pracownicy wciąż współpracują z daną agencją, skoro nie zapewnia ona pracy, a zarobki nie są satysfakcjonujące? Gdyby rzeczywiście tak było, najprawdopodobniej próbowaliby zmienić agencję, a z jakiegoś powodu tego nie robią. To dobry przykład na to, że zasłyszane opinie nie zawsze są prawdziwe.

Jakie opłaty może pobierać agencja pracy?

Jeśli agencja pracy tymczasowej chce pobrać od Ciebie jakieś opłaty, sprawdź, za co masz zapłacić. Kwestie dotyczące opłat, jakie może pobierać agencja, reguluje ustawa z 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Za co możesz zapłacić?

Według art 85. ust. 2 pkt 7 tej ustawy, agencja pracy może obciążyć swojego Pracownika kosztami wynikającymi z:

 • dojazdu do miejsca pracy i powrotu do kraju, np. za bilet autobusowy lub lotniczy,
 • wydanie wizy,
 • tłumaczenie dokumentów,
 • badania lekarskie.

Katalog tych kosztów jest zamknięty, a więc wszelkie dodatkowe opłaty są próbą wyłudzenia. Agencja pracy nie może pobierać prowizji, przedpłat, kaucji czy opłat eksploatacyjnych – nie dotyczy to oczywiście pobierania opłat dotyczących kosztów zakwaterowania, ubezpieczeń społecznych czy innych ubezpieczeń, których wymaga holenderskie prawo.

Nie daj sie oszukać

Pamiętaj – nie musisz płacić za pracę! To znaczy, że biuro pośrednictwa pracy w Holandii pobiera swoje wynagrodzenie od firmy, z którą współpracuje, czyli od swojego klienta, a nie od Pracowników, którym udziela zatrudnienia.

Niczego nie załatwiaj “na gębę”

Praca w Holandii to szansa na lepsze zarobki i wyższy standard życia, ale tylko wtedy, kiedy dobrze wybierzesz ofertę pracy. Sprawdź więc na co zwracać uwagę w ofertach pracy w Holandii i wybierz tę, która jest najlepiej dopasowana do Twoich oczekiwań.

Pamiętaj, że agencje pracy mają obowiązek podpisania z Tobą umowy. To w niej powinny się znaleźć takie informację jak:

 • dane pracodawcy,
 • rodzaj wykonywanej pracy,
 • okres zatrudnienia,
 • obowiązki i prawa obu stron, a więc zarówno Twoje, jak i agencji pracy,
 • opis warunków pracy,
 • wysokość wynagrodzenia,
 • warunki ubezpieczenia i jego rodzaj,
 • zakres odpowiedzialności cywilnej obu stron,
 • wysokość opłat, o których czytałeś/łaś powyżej,
 • tryb i warunki dopuszczenia do pracy cudzoziemców, jakie obowiązują w Holandii.

Co więcej, zanim podpiszesz umowę, warto zadbać, aby również inne informacje docierały do Ciebie na piśmie. Przykładowo, oferty pracy za granicą powinny być wysyłane mailem.

Co oferuje agencja pracy w Holandii?

Oprócz kwestii formalnych, warto zwrócić uwagę również na zakres oferowanych przez agencję usług. Przecież ważne są nie tylko warunki pracy i wysokość wynagrodzenia podawana w euro na godzinę brutto, ale również pomoc w dostaniu się do Holandii, zdobyciu zakwaterowania i przygotowaniu się do wyjazdu.

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Strona internetowa źródłem wiedzy

Na stronie internetowej dobrej agencji pracy często znajdziesz bloga z tematycznymi artykułami. Agencja Ready Steady Go przykłada dużą uwagę do edukowania swoich Pracowników, a w naszych poradnikach przeczytasz o tym, jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicą, co powinno zawierać dobre CV, a także czy warto napisać list motywacyjny.

Z bloga możesz też dowiedzieć się więcej o konkretnych rodzajach pracy. Jeśli wyjeżdżasz do Holandii, możesz przeczytać, na czym polega praca przy cebulkach, kim jest pracownik fleksyjny lub z czym wiąże się praca przy kwiatach.

Dodatkowe usługi biura pośrednictwa pracy

Dobra agencja pracy podpowie Ci również, jak się uczyć angielskiego, żeby ta nauka była skuteczna i oferuje również możliwość nauki bez dodatkowych opłat. Możesz liczyć także na pomoc w załatwieniu wielu spraw na miejscu, np. umówieniu wizyty w urzędzie lub u lekarza.

Przez jaka agencje pracy najlepiej wyjechac do Holandii – podsumowanie

Jeśli nadal zastanawiasz się, przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii, zapoznaj się z ofertą READY STEADY GO. Z naszą agencją praca za granicą w Holandii będzie bezpieczna i dochodowa.