Revolut — Twój cyfrowy portfel. Szybka wymiana pieniędzy na obcą walutę i łatwa płatność za granicą.

Revolut — Twój cyfrowy portfel. Szybka wymiana pieniędzy na obcą walutę i łatwa płatność za granicą.

Revolut — Twój cyfrowy portfel. Szybka wymiana pieniędzy na obcą walutę i łatwa płatność za granicą. 1000 1000 ReadySteadyGo

Revolut to ciesząca się niezwykłą popularnością i dużym zaufaniem użytkowników aplikacja na smartfona, dzięki której bez problemu wymienisz walutę i zapłacisz za granicą bez ponoszenia dodatkowych kosztów, które nierzadko naliczają banki przy przewalutowaniu.

W tym poradniku wyjaśnimy krok po kroku, jak zainstalować Revolut, założyć konto, wymienić walutę i bezpiecznie płacić nią za granicą — aplikacja ta bez wątpienia przyda się wielu osobom współpracującym z Ready Steady Go!

Zakładanie konta Revolut

 1. Zainstaluj aplikację z Google/Apple Store
 2. Kliknij “Zarejestruj się”. Następnie w procesie rejestracji podaj swój numer telefonu, który zabierasz za granicę i wpisz kod, który przyjdzie ci SMSem, a także wybierz swój kraj — Polska.
 3. Jeśli nie chcesz, nie musisz udzielać zgody na wyświetlanie Ci powiadomień o charakterze reklamowym.
 4. Zapoznaj się z regulaminem. Jego akceptacją jest konieczna do przejścia dalej.
 5. Aplikacja poprosi cię o zrobienie sobie selfie — zostanie ono wykorzystane w celu dodatkowego zabezpieczenia twojego konta.
 6. W kolejnym kroku ustaw swój kod dostępu do aplikacji — ważne, abyś go zapamiętał/a!
 7. W tym kroku konieczne jest zweryfikowanie swojej tożsamości poprzez zrobienie zdjęcia dowodu tożsamości — dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Wybierz dokument, który posiadasz przy sobie i wykonaj jego zdjęcia zgodnie z instrukcją.
 8. Wybierz swoją rezydencję podatkową. Jeśli ponad 6 miesięcy w roku spędzasz w Polsce i głównie tu pracujesz — jako miejsce rezydencji podatkowej wybierz Polskę.
 9. W kolejnym kroku podaj swój numer PESEL.
 10. Potwierdź, że podane przez Ciebie dane są prawidłowe. Pamiętaj — podanie fałszywych informacji w aplikacji takiej jak Revolut jest niezgodne z prawem!
 11. Wybierz, do czego będziesz wykorzystywać Revolut. Jeśli nie jesteś pewien/na — zaznacz wybory takie, jak na obrazku. Wybory te nie są zobowiązujące i można je później zmienić.
 12. Wybierz plan standard — jest on bezpłatny, a jeśli w przyszłości będziesz mieć/miała taką potrzebę, bez problemu zmienisz go na jeden z płatnych planów.
 13. W tej chwili masz możliwość zamówienia karty fizycznej na swój adres domowy. Do płacenia wystarczy ci karta wirtualna połączona z twoim kontem Google Pay — dlatego zamawianie fizycznej kopii nie jest konieczne.
 14. W kolejnym kroku możesz od razu przelać pieniądze na swoje konto Revolut — jeśli jednak nie chcesz tego robić, nie jest to konieczne. Wybierz “0 zł” i kliknij “kontynuuj bez opłat”.
 15. Możesz powiązać kartę Revolut ze swoim kontem Google Pay — jest to szczególnie zalecane, jeśli nie zdecydowałeś/aś się na zamówienie fizycznej karty. Pozwoli ci to na płacenie telefonem za pomocą swojej karty Revolut.
 16. Aby przelać pieniądze na swoje konto Revolut, naciśnij “wpłać”.
 17. Masz wiele metod wpłat do wyboru. “Łatwy przelew bankowy” przekieruje Cię na stronę Twojego banku, gdzie będziesz miał/a możliwość dokonania przelewu. Wybierając “standardowy przelew bankowy”, uzyskasz dane swojego rachunku w Revolut, na który możesz dokonać przelewu ręcznie. Przy tej formie przelewu, prawdopodobnie zostaniesz obciążony kosztem przelewu zagranicznego przez swój bank. Jeśli korzystasz z Google Pay, ta forma płatności będzie najszybsza i najprostsza.

Wymiana waluty i płacenie nią za granicą

 1. Aby wymienić walutę na inną, kliknij 3 kropki, a następnie “wymień”.
 2. W następnym oknie masz możliwość wyboru, z jakiej waluty na jaką chcesz wymieniać. Po kliknięciu drugiego przycisku pokaże ci się długa lista możliwości — jeśli chcesz wymienić złotówki na euro, na liście znajdź i wybierz “euro”.
 3. Na ekranie jesteś informowany o bieżącym kursie. Aby dokonać wymiany waluty, kliknij “sprzedaj PLN i zamień na euro”.
 4. Dokonana transakcja pokaże się w historii dokonanych transakcji. Właśnie wymieniłeś/aś swoje złotówki na euro! Jeśli chcesz operować swoim euro — naciśnij ikonę strzałki przy kwocie i wybierz euro.
 5. Możesz teraz swobodnie płacić w euro za granicą — za pomocą Google Pay, jeśli korzystasz z tej usługi i podłączyłeś/aś do niej swoje konto Revolut, lub za pomocą fizycznej karty, jeśli tylko zamówiłeś/as ją na swój adres domowy.
 6. Aby wpłacić pieniądze na swoje konto bankowe z konta Revolut, kliknij “przelew”, “konta”, a następnie “dodaj beneficjenta”, gdzie podaj dane konta, na które chcesz dokonać przelewu — czyli dane swojego konta bankowego.
 7. Po wybraniu danych konta oraz waluty wybierz kwotę, naciśnij “kontynuuj” i potwierdź chęć dokonania przelewu. Gdy operacja zostanie zatwierdzona, zostaniesz poinformowany/a o szacowanym czasie dotarcia przelewu. Pamiętaj! Jeśli wysyłasz pieniądze na konto w złotówkach — kwotę również chcesz wysłać w złotówkach. Pozwoli ci to na uniknięcie dodatkowych kosztów.

 

Jak widzisz — używanie Revolut wcale nie jest trudne. W tym poradniku omówiliśmy jego podstawowe funkcjonalności, jednak aplikacja daje znacznie szersze możliwości jak inwestowanie, czy zakup kryptowalut. 

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Warto wiedzieć, że wraz z rozwojem aplikacji takich jak Revolut — wiele polskich banków umożliwiła otwarcie konta wielowalutowego bez dodatkowych opłat. Umożliwia to trzymanie na jednym koncie zarówno złotówek, jak i euro i zamienianie ich po korzystnym kursie. Jeśli jednak twój bank nie oferuje takiej możliwości — Revolut to prawdopodobnie najlepsza alternatywa!