Za kulisami – pracuj na stanowisku order picker w Holandii

Za kulisami – pracuj na stanowisku order picker w Holandii

Za kulisami – pracuj na stanowisku order picker w Holandii 1000 1000 ReadySteadyGo

Lubisz pracę dynamiczną, jesteś zwinny i nie cierpisz stać w miejscu? Być może praca na stanowisku order picker jest właśnie dla Ciebie! To odpowiednie zajęcie dla wszystkich osób, które lubią ruch i aktywność fizyczną. Jeśli uważasz, że monotonna praca przy taśmie produkcyjnej nie jest dla Ciebie, aplikuj na stanowisko order pickera.

Kim jest order picker?

Zacznijmy od samego nazewnictwa. W dosłownym tłumaczeniu “order picking” oznacza po prostu “zbieranie zamówień”. W języku polskim możesz również spotkać się z określeniem komisjoner bądź “zbieracz zamówień”. Order picker jest zatem osobą, która odpowiada za cały proces komisjonowania towarów, czyli kompletowaniu towarów zgodnie z konkretnymi zamówieniami.

Czym zajmuje się order picker?

Najkrócej opisując osoba na stanowisku order picker zajmuje się wszelkimi czynnościami w magazynie, które ze względu na dynamikę wymagają dużej precyzji i sprawności fizycznej. Jako order picker możesz pracować zarówno na słuchawce, ze skanerem bądź po prostu ręcznie zbierać konkretne zamówienia.

Na czym polega ta praca? Najczęściej polega ona na zbieraniu produktów według zamówienia. Otrzymasz listy produktów z konkretnego sklepu, zbierasz wymienione produkty i załadowujesz je do skrzynek bądź na palety.

Jakie wymagania musisz spełnić, aby pracować na tym stanowisku?

Pracując jako order picker musisz być przede wszystkim sprawny fizycznie. Praca ta, wymaga niejednokrotnie schylania się bądź ponoszenia towarów o różnych gabarytach. Z pewnością nie jest to praca dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i nie mogą się często schylać bądź podnosić ciężarów. 

Czy powinnam założyć, że praca na stanowisku order picker skierowana jest głównie dla mężczyzn?

Nie! W naszej agencji na tym stanowisku pracuje również wiele kobiet. Posiadamy oferty pracy, które są dedykowane kobietom. To głównie praca ze skanerem z hermetycznie zapakowanymi produktami rybnymi. Zdarzają się również oferty pracy w magazynie przy produktach spożywczych dla dużych holenderskich marketów. Produkty te są lekkie, a doświadczenie nie jest wymagane.

Jakie konkretne oferty pracy na stanowisku order picker oferuje agencja pracy Ready Steady Go?

Prace dla mężczyzn

Jako order picker możesz pracować:

  • na magazynie z cebulkami kwiatowymi (rejon Noordwijkerhout)
  • na magazynie z produktami azjatyckimi (miasto Amstelveen)

Jeśli znasz dodatkowo język angielski możesz również pracować:

  • jako order picker kwiatów (rejon Aalsmeer)
  • jako order picker produktów mięsnych (miasto Opmeer).

Prace dla kobiet

Tak ja wcześniej wspominaliśmy, dysponujemy również ofertami pracy dla kobiet na stanowisku order picker. Może pracować:

  • jako order picker przy hermetycznie zapakowanych produktach rybnych ze skanerem (miejscowość Bunschoten – Spakenburg)
  • co jakiś czas dysponujemy ofertą pracy na magazynie z produktami spożywczymi (miejscowość Amersfoort).

Czy znajomość języka jest wymagana na tym stanowisku?

Nie zawsze! Jako order picker możesz pracować również bez znajomości języka. Pamiętaj, że praca w Holandii jest możliwa również bez znajomości angielskiego.

Są jednak konkretne oferty pracy (np. w miejscowości Amersfoort), gdzie komunikatywna znajomość angielskiego jest wymagana. 

Ile mogę zarobić na stanowisku order picker?

Oczywiście zarobki są zależne od konkretnej oferty pracy, natomiast bez znajomości języka angielskiego możesz zarobić ok. 300-450 euro netto tygodniowo. Z kolei jeśli komunikujesz się w języku angielskim zarobisz ok. 400 – 470 euro netto tygodniowo.

Co dla wielu osób ważne, praca na stanowisku order pickera zazwyczaj odbywa się w systemie jednozmianowym.

Czy konieczne jest posiadanie uprawnień na wózki widłowe?

W pracy na stanowisku order pickera mogą być przydatne uprawnienia na obsługę wózków widłowych, jednak nie zawsze są one wymagane. (Choć z pewnością będzie to Twój dodatkowy atut!).

Na plus jest posiadanie uprawnień na wózki widłowe (heftruck oraz reachtruck) lub na wózek EPT (jednak tutaj często holenderscy pracodawcy nie wymagają certyfikatu). Co ważne, polskie uprawnienia UDT również są akceptowane, jednak nie mogą one być starsze niż 5 lat.

Znaczenie order pickera we współczesnych centrach logistycznych i magazynach

Można śmiało stwierdzić, że praca order pickera należy do jednych z najpopularniejszych stanowisk pracy w Holandii. Nic dziwnego, ponieważ ich rola jest coraz bardziej znacząca w nowoczesnych centrach logistycznych, magazynach i sieciach dystrybucji. Z pewnością to kluczowe stanowisko w niezwykle dynamicznie rozwijające się branży e-commerce. Obsługa rozwiniętych kanałów sprzedaży internetowej tak naprawdę nie mogłaby sprawnie funkcjonować bez stanowiska order pickera.

Zainteresowało Cię to stanowisko pracy? Masz dodatkowe pytania?

Koniecznie skontaktuj się z Pracownikami naszej agencji pracy i… aplikuj! 🙂 Jeśli zastanawiasz się przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii, to polecamy Ci nasz artykuł.