Za kulisami – zostań operatorem maszyn w Holandii

Za kulisami – zostań operatorem maszyn w Holandii

Za kulisami – zostań operatorem maszyn w Holandii 1000 1000 ReadySteadyGo

Zarabiaj więcej niż standardowy Pracownik produkcji. 

Cechuje Cię dokładność, sumienność i bardzo dobra organizacja pracy? Być może praca na stanowisku operatora bądź operatorki maszyn w Holandii jest właśnie dla Ciebie! To odpowiedzialna praca, która stawia przed Pracownikami wiele wyzwań. W końcu to operator maszyn odpowiada za stały nadzór nad całym procesem produkcyjnym. Co jeszcze warto wiedzieć? Pracownicy produkcyjni na tym stanowisku mogą liczyć na wyższe stawki godzinowe oraz cykliczne podwyżki i awanse. 

Zainteresowany? Zainteresowana? Czytaj dalej!

Ta praca jest dla Ciebie jeśli…

Nie lubisz rutyny i chcesz się rozwijać. Dobrze, jeśli posiadasz również zdolności manualne. Dokładność i skrupulatność to cechy niezwykle pożądane na tym stanowisku. Pracodawcy doceniają również Pracowników ze znajomością rysunku technicznego, jednak nie należy ona do warunków koniecznych na tym stanowisku. Komunikatywność, szybkie reagowanie na zmiany zachodzące w procesie produkcyjnym oraz analityczne podejście, należą do niewątpliwych atutów każdego kandydata na to stanowisko. 

Jakie wymagania musisz spełnić, aby pracować na tym stanowisku?

Pracodawcy od operatorów maszyn wymagają przede wszystkim komunikatywnej znajomości języka angielskiego bądź języka holenderskiego. To obligatoryjna umiejętność, ponieważ maszyny są zaprogramowane właśnie w tych językach. Znajomość języków obcych jest również niezbędna do odczytu wszelkich informacji dotyczących zamówień: szczegółów dotyczących receptur oraz parametrów konkretnych zleceń. Jeśli nie znasz żadnego z tych języków, na naszym blogu przeczytasz, jak nauczyć się angielskiego szybko i skutecznie.

Zdaje się, że aby zostać operatorem maszyn, należy mieć doświadczenie na podobnym stanowisku. Nie jest to jednak wymóg konieczny. Kandydat, który jest zdeterminowany i nastawiony na rozwój, również może liczyć na ofertę pracy na stanowisku operatora maszyn. Wiele holenderskich firm oferuje możliwość przyuczenia do zawodu pod warunkiem, że zadeklarujesz chęć współpracy przez okres wynoszący minimum 6 miesięcy. Krótsza dostępność może być dużą przeszkodą do pracy w tym zawodzie dla osoby bez doświadczenia – pisaliśmy o tym w artykule Co może przekreślić Twoje szanse na znalezienie pracy.

Co będzie należało do Twoich obowiązków?

Każdy operator na podstawie dostarczanych informacji musi odpowiednio zaprogramować maszynę. Są to dane dotyczące między innymi liczby zamówień, produktów czy konkretnych receptur. Najważniejsze na tym stanowisku jest sprawne operowanie maszyną produkcyjną i reagowanie na zmiany, jakie zachodzą na linii produkcyjnej. Musisz wiedzieć, że każdy błąd przy wprowadzaniu danych ma wpływ na proces produkcji. Nic dziwnego, że tak ważna na tym stanowisku jest Twoja dokładność i skrupulatność. 

Przykładowe zadania na stanowisku operatora maszyn:

 • programowanie maszyny, czyli wprowadzanie odpowiednich parametrów na podstawie wytycznych dotyczących zamówień; 
 • stały nadzór nad całym procesem produkcyjnym;
 • bieżąca kontrola jakości produktów na linii produkcyjnej;
 • odpowiednie przygotowanie stanowiska do pracy;
 • uruchamianie i wyłączanie maszyny po zakończonej zmianie;
 • prowadzenie dokumentacji produkcyjnej;
 • dostosowywanie pracy maszyny do tempa pracy Pracowników;
 • sprawdzanie sprawności maszyny i jej poprawnego działania;
 • zapewnianie zaopatrzenia w składniki potrzebne do wytwarzania półproduktów;
 • doskonalenie wydajności procesu produkcji.

Warto wiedzieć, że konkretne wytyczne są zależne od branży i specyfiki pracy konkretnego zakładu produkcyjnego. W przypadku pracy przy maszynach etykietujących, operatorzy maszyn zajmują się również zmianą etykiet, która polega na nawijaniu odpowiednich rolek na maszynę. Ważne jest również ustawianie etykiet tak, aby finalnie były one naklejane w wyznaczonym do tego miejscu na produkcie. Do zadań operatorów maszyn mogą należeć również drobne naprawy konserwacyjne maszyn produkcyjnych. 

W jakich branżach możesz pracować jako operator maszyn?

Przede wszystkim w zakładach zajmujących się produkcją żywności. Najwięcej ofert pracy pochodzi od producentów sałatek, wędlin, hamburgerów, dań wegetariańskich oraz sosów, zup i marynat. Istnieje również możliwość podjęcia pracy w branży ogrodniczej, jednak zakres prac przy maszynie produkcyjnej jest zbliżony do tych występujących w branży spożywczej. 

Jakiego rodzaju maszyny mogę obsługiwać?

Przykładowe maszyny dla branży spożywczej:

 • Maszyny odpowiedzialne za nadanie odpowiedniego kształtu produktom
 • Maszyny tnące np. wędliny na plasterki czy mięso na drobniejsze kawałki 
 • Maszyny mielące mięso
 • Maszyny etykietujące
 • Maszyny zamykające opakowania
 • Maszyny ścierające ser żółty na wiórki

Przykładowe maszyny dla branży ogrodniczej:

 • Maszyny rozdzielające rośliny na mniejsze części
 • Maszyny sadzące cebulki kwiatów lub świeżo powstałe pędy do doniczek

Podsumowanie:

Dlaczego warto aplikować na stanowisko operatora maszyn w Holandii? 

Chcesz nieustannie poszerzać wiedzę i zarabiać więcej niż standardowy Pracownik produkcji? Wykazujesz chęć do rozwoju nieustannego poszerzania swojej wiedzy? To stanowisko jest właśnie dla Ciebie! Jeśli Twoja znajomość angielskiego bądź holenderskiego pozwala na swobodną komunikację, to masz duże szanse na pracę na stanowisku operatora maszyn. 

Pamiętaj, że operator maszyn musi również stale nadzorować etapy pracy pozostałych współpracowników. To stanowisko wymaga dobrej organizacji, dokładności i skrupulatności. Jednak jeśli spełniasz powyższe kryteria, możesz z czasem liczyć na podwyżki czy awans. To z pewnością dobra droga dla ambitnych osób rozpoczynających swoją przygodę zawodową w Holandii. Poza stałą pracą z atrakcyjnymi zarobkami możesz również otrzymać dodatki zmianowe, dodatek wakacyjny oraz bonus dla kierowców – z tymi dodatkami kwota do wypłaty na Twoim salaris będzie większa niż w przypadku innych pracowników produkcyjnych.

Postaw na rozwój z agencją Ready Steady Go

W naszej agencji pośrednictwa pracy znajdziesz atrakcyjne oferty na stanowisko operatora maszyn. Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy. Pamiętaj, że jako agencja oferujemy pełne wsparcie i partnerskie relacje. Zaoferujemy Ci nie tylko atrakcyjną ofertę, ale również możliwość uczestnictwa w doszkalających kursach językowych. Naszym kandydatom oferujemy również profesjonalne doradztwo biznesowe i podatkowe. 

Gotowy? Gotowa? Już dzisiaj przeczytaj artykuł Przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii i rozpocznij swoją zawodową przygodę z agencją Ready Steady Go. 

Poznaj kulisy innych ofert pracy w Holandii, np. kim jest pracownik fleksyjny i jak wygląda praca przy cebulkach w Holandii.