Zestawienie najciekawszych portali newsowych dla Polaków mieszkających w Holandii

Zestawienie najciekawszych portali newsowych dla Polaków mieszkających w Holandii

Zestawienie najciekawszych portali newsowych dla Polaków mieszkających w Holandii 1000 1000 ReadySteadyGo

Planujesz wyjazd do Holandii, a może już w niej mieszkasz i szukasz ciekawych portali internetowych dedykowanych Polakom?

Dobrze trafiłeś! W poniższym artykule zestawiamy najciekawsze i najcenniejsze portale internetowe. Znajdziesz w nich najważniejsze wiadomości z Holandii w języku polskim, cenne informacje kierowane do Polonii, fora czy tablice ogłoszeń. Zaczynamy!

Halo Holandia! Wiadomości dla Polaków jest więcej niż Ci się wydaje

Skoro mowa o portalach internetowych to… zaczniemy od ciekawostki. Czy wiesz, że szacuje się, że w Holandii żyje już ponad 220 tysięcy Polaków? (Ciekawostki o Holandii, czyli o tym, co warto wiedzieć jeszcze przed wyjazdem). Nic zatem dziwnego, że Internet obrodził w ostatnich latach wieloma portalami, na których można znaleźć cenne wiadomości dla holenderskiej Polonii. Są to zazwyczaj portale prowadzone dla Polaków przez… Polaków mieszkających w Niderlandach. Ile ich konkretnie jest i gdzie znaleźć najnowsze wiadomości? To najlepiej pokaże nasze zestawienie!

Polonia.nl

Serwis internetowy Polonia.nl reklamuje się jako “podstawowe źródło informacji dla Polaków w Holandii”. Nic dziwnego, w końcu jest on najstarszym polskim portalem informacyjnym w Holandii. Portal zadebiutował już w 1997 roku, czyli niedługo po powstaniu “ery internetu” w Polsce. Z pewnością przez dwie i pół dekady istnienia na rynku, portal zyskał już szerokie grono odbiorców, a jego zasięgi są naprawdę spore. Co ważne, ta jedna z najlepiej pozycjonujących się stron internetowych dla Polaków w Holandii, jest prowadzony przez profesjonalnych dziennikarzy. Z zasobów portalu często korzystają dziennikarze, publikujący treści w polskich mediach. Korzystają z nich również holenderskie portale.

W serwisie Polonia.nl można znaleźć wiadomości z kraju, wiadomości dotyczące Polonii w Holandii, artykuły poradnikowe dotyczące pracy czy materiały wideo. W zakładce “dzieje się” znajdziemy takie sekcje jak: ludzie, kultura, polityka i Polacy w Niderlandach.

Glospolski.nl

Glospolski.nl to również jeden z największych portali informacyjnych dedykowanych Polonii w Holandii. Redakcja portalu składa się zarówno z profesjonalnych dziennikarzy, jak i osób, dla których pisanie stało się pasją. Od lat dzielą się oni swoją zajawką z odbiorcami.

Na stronie znajdziemy rozbudowaną zakładkę z ogłoszeniami. Co ważne, dodawanie ogłoszeń jest w pełni darmowe. Oczywiście na portalu nie brakuje ciekawostek o Holandii i najnowszych wiadomości.

Fakty.nl

Na stronie znajdziemy bieżące wiadomości z Holandii, ogłoszenia z ofertami pracy, wynajmu mieszkania czy innych usług. Nie brakuje wideo porad, zestawień najważniejszych informacji dla Polaków mieszkających w Niderlandach, a także turystycznych poradników.

Niedziela.nl

Niedziela.nl to przede wszystkim portal newsowy i ogłoszeniowy. Znajdziemy w nim najnowsze wiadomości: Co wydarzyło się w ostatnich dnia w Hadze czy Amsterdamie? Z pewnością obserwując ten portal nie ominą Was żadne cenne wiadomości z kraju.

Mojaniderlandia.nl

Mojaniderlandia.nl to nie tylko portal skupiający najważniejsze wiadomości z kraju. To również rodzaj portalu społecznościowego i forum dla Polonii mieszkającej w Holandii. Na portalu jest możliwość założenia swojego konta i zarejestrowania się. To platforma, która daje możliwość poznania innych Polaków mieszkających w Holandii. Znajduje się tam również forum internetowe, na którym możemy poruszyć dowolny temat, a także miejsce na dodanie ogłoszeń w ramach konkretnej kategorii: usługi, motoryzacja, praca, dom i mieszkanie, giełda i przewozy osób, paczki bądź przeprowadzki.

Wiatrak.nl

To portal informacyjny z najciekawszymi wiadomościami z Holandii. Znajdziesz tutaj również ciekawe zestawienia, liczby, fakty, ciekawostki oraz “wiele innych spraw które tylko z pozoru nie mając nic wspólnego z Holandią”.

Nasza-holandia.pl

Nasza-holandia.pl to portal w całości poświęcony Holandii. Znajdują się tutaj nie tylko cenne porady dla Polonii mieszkającej w Niedarlandach, ale również osób planujących zwiedzić Holandię. Nie brakuje tu zatem informacji turystycznych, ciekawostek czy poradników dotyczących pracy w Holandii.

Polskie, duże portale informacyjne z wiadomościami dotyczącymi krajów Unii Europejskiej

Największych polskich portali (Onet czy Wirtualna Polska) chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oba największe w Polsce portale zawierają dedykowane zakładki, które filtrują poszczególne informacje ze świata.

Wirtualna Polska ma dedykowany tag “Holandia”, który filtruje najważniejsze informacje z Niderlandów. Za pomocą tagu znajdziecie najistotniejsze i rzetelne informacje o Holandii.

Portale randkowe w Holandii

Wiele osób wyjeżdżających do Holandii rozpoczyna życie na nowo. Tacy ludzie często czują się samotnie, a poniższe portale pomogą odnaleźć swoją drugą połówkę. Problem ten rozwiązują aż dwa portale randkowe, które dedykowane są wyłącznie Polakom mieszkającym w Holandii!

Buziak.nl

Buziak.nl reklamuje się jako “najlepszy portal randkowy dla Polaków w Holandii”. Polacy mieszkający na stałe w Holandii muszą się mierzyć z różnicami kulturowymi. Portal randkowy pozwala na spotkania na polskich zasadach i to (oczywiście) w języku polskim.

Randkujmy.nl

Randkujmy.nl to “polskie randki w Holandii”. Portal, który pomaga znaleźć bratnią duszę w obcym kraju i innej części Europy.

Portale o Holandii. Uważaj na fake newsy

Śledząc wiadomości o Holandii należy przestrzegać się fake newsów. Niestety wciąż można zetknąć się w Internecie ze stornami, które zawierają nieautentyczne informacje. Jak rozpoznać rzetelny portal? Sprawdzaj jej autentyczność! Zadaj sobie pytanie:

  • Czy storna wygląda na autentyczną?
  • Czy jest profesjonalnie przygotowana?
  • Czy jej twórcy są znani i od kiedy istnieje portal?

Wprawiony internauta już na pierwszy rzut oka jest w stanie rozpoznać stronę, która może budzić nasze podejrzenia. Warto również zwracać uwagę na domenę, na jakiej jest postawiona strona. Gdy jakakolwiek informacja budzi Twoje zastrzeżenia – wygoogluj ją! Wpisując konkretne frazy powinieneś otrzymać wyniki potwierdzające dany artykuł czy news.

Poznaj najważniejsze zestawienie turystycznych atrakcji w Holandii

Holandia to kraj niezwykle fascynujący. Przyjeżdżając do pracy nie można zapominać o… odpoczynku. Polecamy zatem aktywne zwiedzanie! Portal tiqets.com to niezwykle intuicyjny i przejrzysty portal, który zestawia najważniejsze atrakcje w Niderlandach. Marzysz o aktywnym weekendzie w Amsterdamie bądź Hadze? Do dzieła! Wystarczy wybrać wybrane miasto i… gotowe! Portal pozwala od razu rezerwować i kupować bilety do konkretnych muzeów czy innych atrakcji.

Holandia stoi przed Wami otworem!

Nasze obszerne zestawienie potwierdza tylko fakt, że Polaków w Holandii jest naprawdę sporo! Sądzimy, że będziecie mieli ogromny wybór i znajdziecie swoje ulubione portale z holenderskiego świata 😉

Fascynuje Cię Holandia? Na sam koniec polecamy nasz artykuł dotyczące różnic pomiędzy Holandią a Polską: Życie w Holandii – czym różni się od życia w Polsce?