Na jakie zarobki może liczyć kierownik magazynu w Holandii?

Na jakie zarobki może liczyć kierownik magazynu w Holandii?

Na jakie zarobki może liczyć kierownik magazynu w Holandii? 1000 1000 ReadySteadyGo

Za kulisami:

Kierownik magazynu – zarobki, ścieżka kariery i wymagane umiejętności

Praca na tym stanowisku wiąże się z dużą odpowiedzialnością. To w końcu kierownik magazynu w pełni odpowiada za organizację pracy wszystkich osób znajdujących się w przestrzeni magazynowej! To od jego pracy zależy to, czy towary opuszczą magazyn na czas. Kluczowa na tym stanowisku jest zatem dobra organizacja pracy i duże umiejętności interpersonalne.

Czym zajmuje się kierownik magazynu?

Do najważniejszych zadań na tym stanowisku należy zapewnienie ciągłości łańcucha zaopatrzenia, nadzór i koordynacja przepływu towarów, a także pełna kontrola nad dokumentacją i obiegiem dokumentów.

Kierownik magazynu a znajomość języka obcego

Każda osoba, która ma aspiracje na objęcie stanowiska kierowniczego w Holandii, musi znać język angielski w stopniu komunikatywnym. Czasem również wymagany jest również język holenderski.

Czy awans ze zwykłego magazyniera na stanowisko kierownika magazynu jest możliwe?

Jak najbardziej! Napiszemy więcej – zwykle osoby obejmujące stanowisko kierownika magazynu, zaczynały jako zwykły magazynier bądź kierownik zmiany. Nie bez powodu. To praca wymagająca naprawdę dużego doświadczenia i znajomości specyfiki pracy w branży. Nikt nie będzie znał jej lepiej od osoby, która awansowała w ramach wewnętrznej struktury.

Praca na tym stanowisku to nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie

To również możliwość rozwoju zawodowego na holenderskim rynku pracy! Kierownik magazynu, który posiada duże doświadczenie zawodowe oraz niezbędną wiedzę z zakresu zarządzania, może w przyszłości uzyskać pracę w firmach outsourcingowych. To szansa na zatrudnienie w organizacji, która zatrudnia kilku kierowników magazynu jednocześnie, a każdy z nich odpowiada za obsługę konkretnych firm.

Od magazyniera aż do… kierownika magazynu

Większość kierowników magazynu zaczyna od… stanowiska magazyniera (warehouse managera). Praca ta, pozwala zdobyć cenne doświadczenie. W końcu aby pracować na stanowisku kierownika magazynu, musisz znać wszystkie procesy. Mowa chociażby o znajomości obiegu dokumentów magazynowych czy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni.

Jak wygląda praca magazyniera?

Na początku do Twoich obowiązków należeć będzie ręczny załadunek i rozładunek kontenerów oraz tirów, zbieranie i przygotowywanie zamówień, układanie skrzynek. Magazynier zajmuje się również pracami porządkowymi na terenie magazynu. W pierwszej kolejności najważniejsze jest to, aby pracownik magazynu zapoznał się z rodzajem konkretnych produktów, ich wagą, a także tym, gdzie znajduję się konkretne produkty w przestrzeni magazynowej.

Ile zarabia magazynier?

Pracownik magazynu otrzymuje wynagrodzenie gwarantowane w wysokości 12,69 euro brutto na godzinę. Oczywiście stawka ta może stopniowo wzrastać w zależności od twojego doświadczenia i kompetencji.

Pamiętaj: ważne jest Twoje zaangażowanie w wykonywaną pracę

Holenderscy pracodawcy doceniają pracowników zaangażowanych, nastawionych na rozwój, a także takich, którzy wykazują predyspozycje do wykonywania pracy na konkretnym stanowisku. Dla jakich osób stanowisko kierownika magazynu będzie odpowiednie?

Kierownik magazynu powinien być przede wszystkim osobą odpowiedzialną, terminową, niezwykle sumienną i… dokładną. W końcu czuwa on nad wieloma procesami w firmie. Musi dopilnować prawidłowego i terminowego transportu towarów, a także nieustannie dbać o poprawność dokumentacji.

Ważne jest sprawne zarządzanie dużym zespołem

Niewątpliwie kluczowe jest również umiejętne zarządzanie zespołem osób na stanowiskach magazynierów. W końcu to kierownik magazynu układa i kontroluje harmonogram wszystkich prac w przestrzeni magazynowej, a także nadzoruje ich sprawny przebieg.

Kierownik magazynu to duża odpowiedzialność

Musimy to zaznaczyć. Kierownik magazynu to odpowiedzialne stanowisko. W końcu duże firmy muszą zapewnić ciągłość łańcuchów dostaw, a często to od pracy kierownika magazynu zależy, czy zostanie on zachowany.

Umiejętności miękkie na stanowisku kierownika magazynu

Warto zaznaczyć fakt, że osoba na tym stanowisku pełni zarówno rolę interpersonalną (zarządza zespołem oraz motywuje), a także jest osobą decyzyjną. To w końcu kierownik magazynu zapobiega ewentualnym kryzysom (które prędzej czy później w pracy na magazynie są nieuniknione i niezależne od pracowników) oraz negocjuje określone warunki.

Osoby na tym stanowisku są również informatorami, ponieważ odpowiadają za przekazywanie konkretnych danych (zarówno w ramach organizacji czy w ramach komunikacji z konkretnym dostawcą).

Z pewnością kierownik prac magazynowych musi być osobą sumienną, zdyscyplinowaną i dokładną. Umiejętność sprawnej komunikacji w zespole czy podejmowania szybkich decyzji pod presją czasu jest wręcz niezbędne na tym stanowisku.

Im wyższe doświadczenie, tym większe wynagrodzenie

Nic dziwnego, że pracodawcy wymagają dużej znajomości prac magazynowych czy znajomości języka angielskiego. O tym, jak uczyć się angielskiego, żeby z łatwością komunikować się w pracy za granicą pisaliśmy w tym artykule. Brakuje Ci niezbędnych umiejętności? Możesz zdobywać cenne doświadczenie przy pracy na magazynie i jednocześnie… skutecznie uczyć się języka obcego!