Praca: Amsterdam – czy warto podjąć pracę bezpośrednio w stolicy Holandii?

Praca: Amsterdam – czy warto podjąć pracę bezpośrednio w stolicy Holandii?

Praca: Amsterdam – czy warto podjąć pracę bezpośrednio w stolicy Holandii? 1000 1000 ReadySteadyGo

Amsterdam to holenderska stolica, a zarazem największe miasto w kraju kwitnących tulipanów. To miasto wyjątkowe. Wiele osób uważa, że należy ono do jednych z najpiękniejszych miast w całej Europie! Z pewnością Amsterdam warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Słynie on ze swojej różnorodności, fascynującej architektury, coffee shopów, a także urokliwych i romantycznych uliczek.

Każdego roku miasto to, przyciąga setki tysięcy turystów. Jednak… czy jest to najlepsze miejsce na podjęcie pracy w Holandii? Zapraszamy do lektury!

Praca? Amsterdam jest piękny, ale…

Niestety nie należy on do najtańszych miast. To stolica, a w dodatku miasto turystyczne. Musisz liczyć się z tym, że koszty życia w tym mieście są znacznie wyższe w porównaniu chociażby do mniejszych i mniej popularnych miejscowości w Holandii.

Najczęstszą praktyką jest skorzystanie z proponowanych przez naszą agencję lokalizacji, które są świetną bazą wypadową do dużych miast. Dobrą alternatywą jest chociażby miasto Noordwijkerhout czy Zoeterwoude, które położone są w bliskiej odległości od Morza Północnego, a dojazd samochodem do Amsterdamu może zająć około 40 minut. Inną ciekawą alternatywą jest miejscowość Aalsmeer, z której dotrzemy w około 30 minut do stolicy Holandii.

Amsterdam. Tu żyje się szybko i intensywnie

Decydując się na pracę w stolicy Holandii musimy również uwzględnić fakt, że jest to miasto niezwykle tłoczne i… zakorkowane. Codzienne dojazdy do pracy mogą być zatem niezwykle uciążliwe i czasochłonne. Nasi Pracownicy zazwyczaj korzystają z proponowanych przez nas lokalizacji, do jakich należą między innymi: rejon Noordwijkerhout, Zoeterwoude, rejon Aalsmeer, Leiden, Lisse, Delft, Reeuwijk, które gwarantują niższe koszty życia, a jednocześnie bardzo dobry dojazd do największych miast. Masz pytanie dotyczące lokalizacji, jakie oferuje nasza agencja pracy? Skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Holandia – ile kosztuje życie w Amsterdamie?

Koszty życia w stolicy Holandii są znacznie wyższe niż w mniejszych, kameralnych miejscowościach. Amsterdam to miasto z najwyższymi cenami najmu mieszkania w Holandii. Koszt wynajęcia mieszkania w stolicy Holandii może wynosić nawet… ponad 2000 euro miesięcznie.

Jednak, poza samą ceną, problemy możesz mieć już z samym zakwaterowaniem i znalezieniem lokum w Amsterdamie. Wynajęcie mieszkania w Amsterdamie może być zatem długotrwałym procesem, który zajmie długie miesiące. Niestety, praca bez znajomości języka angielskiego i wysokich kwalifikacji nie zagwarantuje Ci wprost proporcjonalnie wyższej pensji, która pozwoli zrekompensować wysokie koszty życia w stolicy.

O cenach obowiązujących w Holandii możesz przeczytać w naszym poprzednim artykule. Musisz wiedzieć, że koszty życia w Holandii znacząco podwyższa zakwaterowanie i wynajem mieszkania. Za kilkupokojowe mieszkanie zapłacisz od 800 do nawet 2500€. Chcąc wynająć atrakcyjne mieszkanie w stolicy Holandii możesz również… przekroczyć podane przez nas widełki cenowe.

Amsterdam to również większa konkurencja

Jeśli nie znasz języka angielskiego bądź holenderskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację – znacznie trudniej będzie Ci znaleźć konkurencyjnie płatną pracę w stolicy Holandii. Oczywiście ofert pracy, które nie wymagają doświadczenia czy znajomości języka jest sporo. Jednak jeśli chcesz odłożyć wyższą kwotę wyjeżdżając do pracy w Holandii, rekomendujemy podjęcie pracy w mniejszej miejscowości, która będzie jednocześnie doskonałą bazą wypadową do zwiedzania największych miast: Amsterdamu, Hagi czy Rotterdamu.

Największe zakłady produkcyjne znajdują się nieopodal dużych miast

Warto wziąć również pod uwagę fakt, że zwykle największe zakłady produkcyjne mają swoje siedziby w mniejszych miejscowościach, które najczęściej zlokalizowane są nieopodal dużych miast. Firmy z jakimi współpracuje agencja Ready Steady Go zlokalizowane są w najbardziej rozwiniętym obszarze Holandii zarówno pod względem gospodarczym, jak i turystycznym. To optymalne rozwiązanie, które gwarantuje naszym Pracownikom zarówno niższe koszty życia, jak i dojazdy do pracy bez zbędnego stania w korkach. Nasza praktyka i wieloletnie doświadczenie pokazuje, że dużo bardziej opłacalne jest zakwaterowanie w niedalekiej odległości od stolicy.

Ile kosztuje wynajem pokoju nieopodal Amsterdamu?

Chcesz mieszkać stosunkowo blisko stolicy i… nie przepłacać? Możesz skorzystać z naszych baz noclegowych. Za tygodniowy wynajem w pełni wyposażonego pokoju zapłacisz 99.50 euro tygodniowo! W Twoim portfelu zostanie znacznie więcej pieniędzy, nawet jeśli zdecydujesz się na wiele wycieczek do tętniącej życiem stolicy Holandii. Brzmi kusząco? Naszym zdaniem to bardzo atrakcyjna oferta, która pozwoli Ci zoptymalizować wydatki.

Umowa o pracę w Holandii

Poszukujesz pracy w Holandii bez znajomości języka obcego? Interesuje Cię praca na pełen etat z dobrymi warunkami i możliwością zakwaterowania nieopodal dużego miasta? Oczekujesz pełnego wsparcia?

Dobrze trafiłeś! Nasza Agencja każdego roku pomaga stawiać pierwsze kroki zawodowe w Holandii. Masz jakiekolwiek pytania dotyczące ofert pracy? Śmiało! Skontaktuj się z Ready Steady Go. Odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.