Ceny w Holandii

Ceny w Holandii

Ceny w Holandii 1000 1000 ReadySteadyGo

Zastanawiasz się, jakie są koszty życia w Holandii? Galopująca inflacja sprawia, że coraz więcej Polaków rozważa podjęcie pracy za granicą. Czy Holandia to dobry wybór? Czy ceny w Holandii są wysokie? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania!

Ile kosztuje życie w Holandii? Sprawdź nasz przegląd holenderskich sklepów!

Artykuły spożywcze

Biorąc pod uwagę holenderskie zarobki, koszty życia w Holandii są relatywnie tańsze niż w Polsce. Obecnie (listopad–grudzień 2022 roku) ceny w Holandii poszczególnych produktów plasują się następująco:

 • Chleb – 1,40 euro (ok. 6,60 zł)
 • Bułka – 0,30 euro (ok. 1,41 zł)
 • Masło – 1,20 euro (ok. 5,63 zł)
 • Ser żółty – 5,99 euro (ok. 28,24 zł)
 • 1,5 litra wody mineralnej – 0,85 euro (ok. 4 zł)
 • 1 kg piersi z kurczaka – 9,49 euro (ok. 44,70 zł)
 • 1 kg cebuli – 1,59 euro (ok. 7,48 zł)
 • 1 kg pomidorów – 1,09 euro (ok. 5,13 zł)
 • Opakowanie smakowej herbaty (ok. 25 torebek) – 1,79 euro (ok. 8,40 zł)
 • 1 litr oleju słonecznikowego – 3,79 euro (ok. 17,80 zł)
 • Opakowanie włoskiego makaronu – 1,89 euro (ok. 8,90 zł)
 • Płyn do mycia naczyń – 0,99 euro (ok. 4,60 zł)
 • Sałata lodowa – 1,09 euro (ok. 5,13 zł)
 • Opakowanie ciastek Milka – 1,99 euro (ok. 9,37 zł)
 • Duża paczka chipsów Lay’s – 2,39 euro (ok. 11,25 zł)
 • Kilogram jabłek – 2,79 euro (ok. 13,14 zł)
 • Kilogram pomarańczy – 2,99 euro (ok. 14 zł)
 • 0,5 kilograma kawy sypanej – 3,69 euro (ok. 17,38 zł)
 • Proszek do prania Ariel (18 prań) – 9,29 euro (ok. 43,70 zł)
 • 0,5 litra mleka – 0,65 euro (ok. 3 zł)
 • Jajka, 10 sztuk (wielkość M/L) – 3,79 euro (ok. 17,85 zł)
 • Papryka (1 sztuka) – 0,99 eur. (ok. 4,66 zł)

Aktualne ceny w Holandii możesz śledzić na portalu cenynaswiecie.pl. Przelicznikiem powyższego zestawienia był aktualny kurs euro, który w momencie pisania tego artykułu wynosił około 4,71 zł.

Możesz zauważyć, że ceny wielu produktów w Holandii są porównywalne (a nawet niższe) w stosunku do cen, z którymi aktualnie spotykasz się w Polsce. Choć część produktów jest znacznie droższa (jajka czy proszek do prania), to w ogólnym rozliczeniu ceny są niższe niż w Polsce, uwzględniając średnie zarobki w Niderlandach. Nic dziwnego, że Holandia cieszy się rosnącą popularnością wśród naszych rodaków.

Albert Heijn i nie tylko. Poznaj najpopularniejsze sklepy spożywcze w Holandii!

Najpopularniejsze sieci spożywcze w Holandii to z pewnością: Albert Heijn, DIRK oraz Jumbo. W Niderlandach spotkasz również sklepy, które dobrze znasz. Należą do nich Lidl oraz Aldi, który w Holandii jest również niezwykle popularny.

Czy w Holandii znajdę polskie sklepy?

Wielu Polaków tęskni za polskimi przysmakami i produktami od rodzimych producentów. Na szczęście w Holandii nie brakuje polskich sklepów spożywczych. Niemalże w każdej miejscowości w tym kraju, znajdziesz polski sklep! Przykładowo w miejscowości, w której znajduje się nasze biuro pracy tymczasowej (Noordwijkerhout), jest polski sklep “Malinka”, w którym możesz zakupić wyłącznie polskie produkty.

Zastanawiasz się jak znaleźć polski sklep w miejscowości, w której aktualnie przebywasz? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google hasło: “Poolse supermarkt”. Bez obaw. Polskie sklepy są coraz bardziej popularne w Holandii i kupują w nich nie tylko Polacy!

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Karta karcie nierówna, czyli jak płacić w euro?

Podczas pierwszych tygodni pobytu w Holandii, warto mieć przy sobie gotówkę. Zwróć również uwagę na to, jaką kartę płatniczą posiadasz. W Niderlandach warto mieć kartę Mastercard lub Maestro. Niestety kartą Visa zapłacisz jedynie w Lidlu, dlatego też rekomendujemy posiadanie gotówki w euro. Cenisz wygodę? Gorąco polecamy Ci aplikację na smartfona Revolut, dzięki której w prosty sposób przewalutujesz złotówki na obcą walutę. Co ważne, zrobisz to bez ponoszenia dodatkowych kosztów, które to często naliczają banki. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy prostą instrukcję z zakładania konta w tej aplikacji. Zapoznaj się z nią i bez problemu wymieniaj złotówki na euro!

Ceny wynajmu mieszkania w Holandii

Koszty życia w Holandii niestety znacząco podwyższa zakwaterowanie. Musisz liczyć się z tym, że ceny nie będą należały do najniższych. W 2022 roku za pokój trzeba zapłacić od 200 do 400€ miesięcznie. Koszty wynajmu kawalerki plasują się w przedziale 600-1300€, natomiast kilkupokojowe mieszkanie kosztuje od 800 do nawet 2500€. Więcej o wynajmie mieszkania przeczytasz w artykule: Jak wynająć prywatne mieszkanie w Holandii?

Tańsza opcja dedykowana naszym Pracownikom

Wiedz, że decydując się na wyjazd do pracy w Holandii z agencją Ready Steady Go, możesz skorzystać z tańszej opcji zakwaterowania, a co za tym idzie, znacząco obniżyć koszty życia w Holandii. Oferujemy wynajem pokoju pracowniczego, który wyposażony jest we wszystko, czego potrzebujesz do życia. Wystarczy, że uzupełnisz go swoimi prywatnymi rzeczami. Nasza agencja zajmuje się wszelkimi formalnościami, a Ty nie martwisz się o kwaterunek i sprawy formalne.

Warto również wiedzieć, że popyt na mieszkania w Holandii jest znacznie wyższy niż ich podaż, dlatego najlepsze nieruchomości nie czekają długo na nowych lokatorów. Udostępnienie pokoju pracowniczego należy do jednych z większych udogodnień współpracy z naszą agencją. Jeśli decydujesz się na pracę tymczasową w Holandii, to jest to najlepsza (nie tylko finansowo) opcja kwaterunku.

Ceny benzyny w Holandii

Z pewnością interesują Cię również koszty paliw i transportu w Niderlandach. Niestety ceny benzyny w Holandii są uznawane za jedne z najwyższych w całej Europie. Decydujesz się na przyjazd do Niderlandów własnym samochodem? Musisz wiedzieć, że w Holandii obowiązuje specjalny podatek drogowy. Dotyczy on również obcokrajowców, jednak jeśli jesteś zameldowany poza Holandią, podatek ten nie obowiązuje Cię przez 6 miesięcy. Ile zapłacisz? Wysokość podatku zależy od masy samochodu oraz jego przeznaczenia. Dla przykładu za samochód osobowy o masie wynoszącej ponad dwie tony musisz zapłacić ponad 2000 euro rocznie! Widzisz zatem, że przyjazd własnym samochodem może znacząco wpłynąć na koszty życia w Holandii. Jak je obniżyć?

Dobrą opcją jest przyjazd do Holandii busem. Wiedz również to, że w naszej agencji przysługuje Ci auto służbowe, jeżeli miejsce Twojej pracy znajduje się w odległości powyżej 15 kilometrów.

Jak obniżyć koszty życia w Holandii? Mamy na to sposób!

Jak zapewne wiesz, rowery są w Holandii niezwykle popularne. Holendrzy uwielbiają komunikację jednośladem, ponieważ to tani, bezpieczny i szybki środek transportu.

W ramach współpracy z naszą agencją możesz otrzymać od nas rower, który wykorzystasz również do prywatnego użytku. Jeśli miejsce Twojej pracy oddalone jest do 10 kilometrów od miejsca zamieszkania, przysługuje Ci rower tradycyjny. Natomiast jeśli odległość ta wynosi od 10 do 15 kilometrów, otrzymasz od nas rower elektryczny.

Jeśli miejsce Twojej pracy znajduje się w odległości powyżej 15 kilometrów, możesz zostać kierowcą auta służbowego i dowozić innych Pracowników do pracy. Wiedz, że przysługuje Ci wtedy dodatkowy bonus pracowniczy dla kierowcy. Nie ponosisz również kosztów benzyny. Otrzymując klucze do auta, otrzymujesz kartę, którą zapłacisz za benzynę oraz myjnię.

Rozważasz podjęcie pracy w Holandii? Śledź na bieżąco naszego bloga, a także aktualne oferty pracy.