Masz pomysł na biznes? Dowiedz się, jak zarobić na realizację swoich marzeń!

Masz pomysł na biznes? Dowiedz się, jak zarobić na realizację swoich marzeń!

Masz pomysł na biznes? Dowiedz się, jak zarobić na realizację swoich marzeń! 1000 1000 ReadySteadyGo

Od lat marzysz o założeniu własnej firmy, ale brakuje Ci kapitału początkowego? Masz dobry pomysł na biznes, ale… boisz się go zrealizować? Z wielu badań wynika, że Polacy bardzo wysoko cenią możliwość prowadzenia działalności. Jednak pomimo takich przekonań, własny biznes, to wciąż niespełnione marzenie wielu z nas. Dlaczego?

Mamy pomysł na biznes, ale zwykle pozostaje on tylko w sferze naszych marzeń

Raport GEM Polska 2020 wykazał, że aż 78% mieszkańców naszego kraju jest zdania, że posiadanie własnej firmy jest dobrym pomysłem na zrobienie kariery. Z kolei aż 78% badanych osób twierdzi, że właścicielom firm, które odniosły sukces, należy się szacunek. Dlaczego jednak wciąż tak wiele osób nie realizuje swojego pomysłu na biznes? Z jakich powodów najtrudniej jest nam rozpocząć działalność gospodarczą?

Marzymy o niezależności, jednak zwykle boimy się niepowodzenia

Pełna niezależność i możliwość pracy na własny rachunek, to z pewnością droga do wolności finansowej. W dalszej perspektywie, to również możliwość skalowania swojego biznesu. Niestety tylko 6 na 100 osób mieszkających w Polsce ma w planach założyć działalność gospodarczą w ciągu najbliższych 3 lat.

Strach ma wielkie oczy

Chcesz założyć własną firmę? Niestety rzucenie etatu i realizacja własnego pomysłu na biznes wiąże się z pewnym ryzykiem. Dla większości badanych osób najgorszy jest strach przed niepowodzeniem. Kolejna bariera to brak kapitału na realizację swojego pomysłu. Boimy się również wydawania wszystkich oszczędności życia na uruchomienie biznesu.Na szczęście są alternatywne sposoby na pozyskanie kapitału początkowego. Jakie?

Nie zaprzepaść swojego pomysłu na biznes – spróbuj pozyskać pieniądze z dotacji.

Jeśli marzysz o własnym biznesie, warto szukać różnorodnych rozwiązań! W pierwszej kolejności warto zainteresować się możliwymi dotacjami na uruchomienie własnej firmy.

Dotacje na założenie własnego biznesu z urzędu pracy

Chcesz założyć firmę? Możesz ubiegać się o dotacje ze swojego urzędu pracy. Jeśli konkretny urząd dysponuje wolnymi środkami, a Ty spełnisz określone warunki i w swoim biznes planie wykażesz dobry pomysł na biznes, to… możesz liczyć na bezzwrotne środki na start własnego biznesu.

Możesz wykorzystać je na zakup produktów niezbędnych do uruchomienia firmy. Mowa o środkach trwałych potrzebnych do rozpoczęcia biznesu (sprzęcie czy wyposażeniu). Bezzwrotne środki na własną działalność możesz również częściowo przeznaczyć na działania reklamowe online, które pozwolą Ci pozyskać pierwszych klientów. Możesz przykładowo stworzyć stronę internetową, a także prowadzić działania reklamowe w mediach społecznościowych. Wszystko po to, aby dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców.

Pożyczki na realizację swojego pomysłu na biznes

Masz pomysł na biznes, ale brakuje Ci środków? Dodatkowe pieniądze możesz pozyskać również korzystając z pożyczki na start w biznesie. To rodzaj pożyczki udzielanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Co ważne, taka pożyczka udzielana jest na bardzo atrakcyjnych warunkach. Nie płacisz również prowizji za udzielenie pożyczki, a także jej obsługę.

Masz świetny pomysł i chcesz założyć firmę? Skorzystaj z dotacji unijnych

Wystartować ze swoim pomysłem na biznes możesz również z pomocą dotacji unijnych. Musisz jednak pamiętać, że nie wszystkie rodzaje działalności są finansowane. Dotacje z Unii Europejskiej są odpowiednio dystrybuowana na konkretne rejony Polski i województwa, dlatego warto być na bieżąco i obserwować aktualne nabory. Obserwuj tę stronę internetową.

Planujesz założenie firmy na wsi? Zainteresuj się LGD

Jeśli mieszkasz na wsi, a Twój pomysł na biznes nie jest związany z rolnictwem, możesz ubiegać się o dotację na założenie firmy poprzez Lokalne Grupy Działania. Warto zapytać się w swoim urzędzie gminy o taką możliwość.

Twój pomysł na biznes jest innowacyjny?

Skorzystaj z opcji finansowania start-upów! Jeśli Twój pomysł na własny biznes wyróżnia się innowacyjnością i masz pomysł na stworzenie zupełnie nowych produktów bądź usługi, możesz ubiegać się o finansowanie swojego pomysłu w inkubatorach przedsiębiorczości czy parkach technologicznych, które są finansowane z funduszy unijnych.

Więcej informacji na ten temat przeczytasz na tej stronie internetowej.

Nie brakuje Ci pomysłów na biznes? Dobrym pomysłem jest również tymczasowy wyjazd za granicę

Być może nowy 2023 rok zainspiruje Cię do małych (wielkich!) zmian. W końcu wiele rewolucyjnych pomysłów ma swój początek w… otwartości na zmiany. Coraz więcej Polaków uważa, że jedną z opcji jest wyjazd do pracy za granicę i odłożenie kapitału początkowego na własną firmę właśnie za granicą.

Opcji jest naprawdę wiele. Poza możliwością zarobienia większych pieniędzy w krótszym czasie, możesz dodatkowo podróżować, szlifować język obcy lub ukończyć atrakcyjny kurs za granicą.

Pomysły na biznes nie zrealizują się same!

Wyjeżdżając do pracy za granicę masz szansę nie tylko na odłożenie pokaźniejszej kwoty gotówki w krótszym czasie, ale również na poszerzenie swoich horyzontów. Jeśli jesteś zdeterminowany do tego, aby założyć własną firmę, to tymczasowa zmiana otoczenia może wręcz zadziałać na Twoją korzyść. To moment na złapanie dystansu do wielu kwestii, spojrzenie na nie z innej perspektywy, a także możliwość zdobycia nowych kontaktów. W dużym skrócie: nic nie tracisz, możesz jedynie zyskać.

Ile możesz odłożyć podejmując pracę tymczasową w Holandii?

Podejmując pracę zarobkową w Holandii, możesz przeciętnie odłożyć od 800 euro do nawet 1800 euro miesięcznie. Oczywiście nie ma tutaj górnej granicy. Wszystko zależy od stanowiska, rodzaju wykonywanej pracy, ilości przepracowany nadgodzin, a także dodatkowych bonusów. Coraz więcej osób decyduje się na przykład na podjęcie dodatkowej pracy w Święta Bożego Narodzenia za granicą, która pozwala na odłożenie większej ilości gotówki. Warto również zaznaczyć, że podejmując pracę latem, możesz liczyć na tak zwane dodatki wakacyjne.

Ważne jest to, ile jesteś w stanie odłożyć

Wiele osób obawia się o wysokie koszty życia za granicą. Jednak bez obaw. Tak naprawdę ceny w Holandii (w porównaniu do polskich zarobków) są relatywnie niższe niż w Polsce. Dodatkowo podejmując współpracę ze sprawdzoną agencją pracy tymczasowej, nie musisz ponosić wysokich kosztów związanych w wynajmem mieszkania, domu czy transportem. Więcej przeczytasz na ten temat w naszym artykule: Szukanie pracy z agencją – dlaczego warto?

Masz ciekawy pomysł na biznes? Zaoszczędzone pieniądze zaprocentują w przyszłości

Czy wyjeżdżając za granicę musisz liczyć się z dużymi kosztami życia? Niekoniecznie. Nasza agencja pośrednictwa pracy Ready Steady Go oferuje możliwość wynajęcia pokoju pracowniczego. Jest on w pełni wyposażony i wystarczy jedynie wprowadzić swoje rzeczy. Tygodniowy koszt wynajęcia takiego pokoju pracowniczego wynosi zaledwie 108,50 euro. Dodatkowo podejmując współpracę z agencją pracy przysługuje Ci samochód służbowy, rower elektryczny bądź tradycyjny. Nie musisz zatem tak naprawdę ponosić sporych nakładów finansowych.

Od pomysłu do… własnej działalności gospodarczej!

Zapewne wiesz, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dobry pomysł na biznes. Prowadzenie własnej firmy wymaga wielu wyrzeczeń. Jednak jesteśmy przekonani, że zaoszczędzone pieniądze mogą przybliżyć Cię do realizacji własnego marzenia.

 

Jeden komentarz