Szukanie pracy z agencją – dlaczego warto?

Szukanie pracy z agencją – dlaczego warto?

Szukanie pracy z agencją – dlaczego warto? 1000 1000 ReadySteadyGo

Praca za granicą to opcja, która każdego roku kusi coraz większą grupę Polaków. Na rynku pracy wciąż pojawiają się nowe propozycje zatrudnienia dla pracowników stałych jak i tymczasowych, a agencje pracy za granicą nieprzerwanie prowadzą rekrutację. Jeśli i Ty wiążesz swoją najbliższą przyszłość z wyjazdem zarobkowym, sprawdź, dlaczego warto go zorganizować z pomocą agencji.

Oferty pracy dla osób bez doświadczenia i znajomości języka

Praca w Holandii a praca w Polsce

Rynek pracy w Holandii pod wieloma względami nie różni się od tego w Polsce. Do wykonywania wielu zawodów potrzebne są odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, którego często brakuje młodym pracownikom lub osobom chcącym zmienić dotychczasowe zajęcie.

Oferty pracy dla  pracowników bez doświadczenia lub niewykwalifikowanych pracowników

Oferty pracy za granicą, które posiada agencja pracy READY STEADY GO, nie są przeznaczone jedynie dla wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Pracę dla siebie znajdzie każdy, kto chce pracować i nie boi się zmian. Nie musisz więc mieć żadnego doświadczenia – wystarczą dobre chęci i pozytywne nastawienie. Dobrze płatna praca bez wykształcenia w Holandii to nie mrzonka.

Okres zatrudnienia

Co więcej, w agencji pracy za granicą oferty pracy dla siebie znajdzie zarówno ten, kto chce wyjechać na kilka miesięcy, jak i ten, który szuka jedynie tymczasowego zajęcia, np. na czas przerwy wakacyjnej lub świątecznej. Planując dłuższy wyjazd, można liczyć na ciekawsze i lepiej płatne oferty pracy, niż w przypadku zatrudnienia na zaledwie kilka tygodni, jednak nawet w drugim przypadku, zarobki są znacznie wyższe niż w Polsce. Praca na wakacje za granicą czy zajęcie na dłuższy czas?

Co ze znajomością języka?

Decydując się na wyjazd do pracy za granicę organizowany przez agencję, w wielu miejscach pracy nie musisz znać języka obcego. Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że wyjeżdżając w celach zarobkowych, trzeba dobrze znać co najmniej język angielski, a najlepiej również język urzędowy kraju, do którego się jedzie. Agencja pracy za granicą współpracuje z opiekunami i koordynatorami, którzy mówią po polsku i pomagają na miejscu osobom przyjeżdżającym do pracy – dlatego w wielu miejscach pracy, w codziennej komunikacji nie trzeba znać języka obcego lub wystarczy podstawowa znajomość angielskiego.

Znasz już podstawy i chcesz rozwinąć swoje umiejętności językowe? Warto wiedzieć, że zostając Pracownikiem READY STEADY GO, otrzymujesz darmowy dostęp do platformy do nauki języka angielskiego oraz zniżki na zajęcia z lektorem! To tylko jedna z wielu zalet poszukiwania pracy z agencją, jednak agencja agencji nierówna. Sprawdź, przez jaką agencję pracy najlepiej wyjechać do Holandii, aby mieć gwarancję pracy i bezpieczeństwa.

Agencje pracy za granicą zadbają o ciągłość zatrudnienia

Niech praca znajdzie Ciebie

Chociaż w Holandii nie brakuje ofert pracy dla niewykwalifikowanych pracowników, to wciąż niejednokrotnie zdarza się, że samodzielne znalezienie zajęcia jest trudne. Agencje pracy znacznie ułatwiają proces szukania pracy, ponieważ mają dostęp do setek aktualnych ofert i przedstawią Ci te, które najbardziej pasują do Twojego profilu i oczekiwań.

Pewne i sprawdzone miejsce pracy za granicą

Pracownicy agencji weryfikują wszystkie miejsca pracy i dokładnie sprawdzają warunki, dlatego wiedzą, jakich pracowników potrzebują pracodawcy i mogą dobrze dopasować pracownika do danego stanowiska. Nawet jeśli pierwszy wybór nie będzie trafiony, agencja zajmie się poszukiwaniami kolejnej pracy, dlatego pracownik nie musi się martwić, że zostanie z pustymi rękami. .

Pracownicy fleksyjni

Do agencji pracy zgłaszają się często osoby, które nie mają sprecyzowanych oczekiwań dotyczących zatrudnienia ani doświadczenia w żadnym z oferowanym przez agencje sektorów. Możliwości podjęcia pracy są wtedy bardzo duże. Przez pierwsze tygodnie warto popracować jako pracownik fleksyjny, który jest przydzielany do pracy na różnych stanowiskach w kilku firmach. Taka praca pozwoli  sprawdzić, na jakim stanowisku sprawdzisz się najlepiej. Jeśli się wykażesz, jest duża szansa, że pracodawca, to doceni i przydzieli Ci bardziej odpowiedzialne zadania oraz będzie chciał inwestować w Twój rozwój zawodowy.

Agencja pracy a finanse

Wyższe zarobki i ryzyko

Samodzielnie wybierasz ofertę pracy za granicą, ponieważ liczysz na wyższe zarobki niż wtedy, kiedy na tym samym stanowisku pracę zorganizuje agencja pracy? Chociaż panuje taki pogląd, to nie do końca prawda. Co prawda, szukając pracy na własną rękę możesz na start otrzymać wyższą stawkę, ale poniesiesz też wyższe koszty utrzymania, a praca będzie obarczona większym ryzykiem oraz stresem.  Dodatkowo, jeśli coś pójdzie nie tak, a praca okaże się nieodpowiednia, będziesz musiał/ła ponownie wziąć udział w procesie rekrutacji i poczekać, aż kolejny pracodawca zdecyduje się na podjęcie współpracy.

To wymaga czasu oraz pieniędzy. Życie w Holandii, Niemczech lub innym państwie zachodniej Europy, zanim zaczniemy zarabiać w euro, będzie drogie, dlatego wyjeżdżając do tych krajów, trzeba mieć przygotowaną gotówkę zarówno na start, jak i “na czarną godzinę”.

Odpowiednio zaplanuj przejazd z Polski do Holandii

Chcąc podjąć pracę za granicą, musisz się liczyć z poniesieniem pewnych kosztów. Generują je już same przygotowania do wyjazdu oraz transport na miejsce. Kupując bilet samodzielnie, narażasz się na ryzyko przepłacenia za przejazd i dotarcia na miejsce w godzinach, w których firma/biuro agencji jest zamknięte, co poniesie za sobą dalsze koszty np. koszt noclegu, taksówki.

Tymczasem agencje pośrednictwa pracy za granicą, które stale wysyłają pracowników w te same miejsca, współpracują z przewoźnikami i mogą zaoferować zniżki na bilety. Wówczas na biletach na trasie Polska – Holandia i Holandia – Polska można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Masz również pewność, że dotrzesz na miejsce w godzinach pracy firmy/biura i od razu po przyjeździe otrzymasz pomoc opiekunów mówiących w języku polskim oraz bezpłatny transport na lokację mieszkaniową.

Życie i dojazd do miejsca pracy

Rozpoczynając pracę w Holandii, musisz mieć też trochę gotówki na początek. To ile pieniędzy potrzebujesz, zależy od formy wyjazdu.

Samodzielny wyjazd

Jeśli podróż i pracę organizujesz samodzielnie, musisz zabezpieczyć pieniądze nie tylko na sam wyjazd, ale również na opłacenie mieszkania i życie przez co najmniej jeden miesiąc, a więc do uzyskania pierwszej wypłaty.

Praca z agencji

Wybierając pracę z ramienia agencji, koszty te znacznie maleją. Możesz liczyć nie tylko na tańsze bilety, ale również niższy czynsz za mieszkanie oraz obniżone koszty dojazdów do pracy – zakwaterowaniem oraz transportem do miejsca pracy zajmuje się bowiem agencja.  W przypadku agencji Ready Steady Go transport z/do pracy jest bezpłatny, a koszty mieszkaniowe zostaną pobrane dopiero z pierwszej tygodniówki, czyli z pieniędzy, które zarobisz. Jeszcze przed wyjazdem z Polski poznasz koszty, jakie zostaną odciągnięte od Twojego wynagrodzenia, więc możesz zaplanować własne wydatki i wysokość oszczędności. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Szukasz pracy bez wykształcenia i znajomości języka?

A może chcesz poznać realia pracy w Holandii
bezpośrednio od pracowników?

Dołącz do naszej grupy na FB!

Praca za granicą a podnoszenie kwalifikacji

Umiejętności językowe

Wśród ofert pracy znajdziesz zarówno te u pracodawców niewymagających znajomości języka, jak i te, w których przydaje się chociaż podstawowa umiejętność porozumiewania się, np. po angielsku. Im wyższa znajomość języka angielskiego, tym więcej możliwości i wyższe stawki. Jeśli nie posługujesz się tym językiem, jeszcze przed wyjazdem możesz skorzystać z możliwości wzięcia udziału w kursie językowym, jaki organizuje agencja READY STEADY GO. Jest to kurs przeznaczony dla osób pracujących za granicą w sektorach takich jak ogrodnictwo, produkcja, magazyn, nastawionym na naukę komunikacji między pracownikiem a pracodawcą. To tylko jedna z możliwości – więcej na ten temat przeczytasz w artykule Jak się uczyć angielskiego, żeby z łatwością komunikować sie w pracy za granicą.

Agencja pracy pomoże podnieść kwalifikacje

Wiele ofert pracy za granicą, chociaż nie wymagają specjalnych kwalifikacji, pomaga te kwalifikacje uzyskać w praktyce. Pracując przez kilka miesięcy na jednym stanowisku, można nabyć umiejętności przydatne w kolejnej pracy, co przełoży się, np. na wyższe wynagrodzenie u następnego pracodawcy lub awans w dotychczasowej firmie

Kursy

W Holandii bardzo mile widziane są osoby z dodatkowymi umiejętnościami i kwalifikacjami  Jeszcze przed wyjazdem warto zainwestować w kilka kursów lub szkoleń, np. kurs na wózki widłowe czy chociażby prawo jazdy,(jeśli nie posiadamy) lub jazdy doszkalające, które pozwolą nam czuć się pewnie za kółkiem, gdyby zaszła potrzeba prowadzenia auta służbowego w pracy za granicą.

Praca za granicą za pośrednictwem agencji

Zatem, chcąc wyjechać do pracy za granicą, warto skorzystać z możliwości organizacji wyjazdu przez agencję READY STEADY GO. Oferujemy nie tylko pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności, ale również szczegółowe informacje dotyczące pracodawców, sprawdzone, pewne i atrakcyjne oferty pracy w Holandii, oraz szereg kursów i zniżek u naszych Partnerów.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele przydatnych informacji, które sprawią, że proces rekrutacji i wyjazd odbędą się szybko i bezproblemowo. Jeśli masz dodatkowe pytania i potrzebujesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą telefonicznie, zostaw swój numer lub napisz wiadomość na stronie 🙂